Uuesalus toimus eile hübriidkoolitus

12.10.2022
Eile toimus Uuesalu Naabrivalve sektori korraldatud kohaliku kogukonna turvalisust käsitlev seminar.
Ettekannetega esinesid Rae piirkonnapolitseinikud Malle Tiirusson ja Jevgenia Arm ning Eesti Naabrivalve juht Marek Väljari.
 

Foto: Marek Väljari

Toome välja mõned nopped kuuldust.
  • Uuesalu on jätkuvalt turvaline koht elamiseks, kuid me ei tohi loorberitele puhkama jääda.
  • Aeg-ajalt teatatakse kiiruseületajatest. Tihti on need meie enda küla elanikud. Selleks, et kultuur paraneks, tuleks kroonilistest rikkujatest teada anda piirkonnapolitseinikele. Seejärel võtavad nad rikkujaga ühendust ja tavaliselt olukord paraneb kiiresti.
  • Tõenäoliselt kujuneb meie küla suurimaks väljakutseks jalakäijate, jalgratturite ja kergliikuritega liiklejate ohutus. Kahjuks on juba toimunud vigastatutega õnnetusi. Küla läbib iga päev suur hulk rattureid, kes liiguvad kergliiklusteel suure kiirusega. Külaselts otsib koostöös politsei ja vallaga lahendust, kuidas ratturite liikumise kiirust küla läbimisel vähendada või kuidas nad sõiduteele suunata.
  • Laste liiklusohutusest. Põdra tee ületamine on lastele järjest kasvava liiklusintensiivsuse tõttu väga ohtlik.

Lapsevanemtele pannakse südamele, et nad nõuaksid oma võsukestelt kiivri kandmist. Neile tuleb ka selgitada, kuidas kiivrit kanda nii, et see saaks ratturit ka tegelikult kaitsta.
Lapsed alates 10 e.a. peaksid tegema endale jalgratturi load, et olla teadlikud liikluseeskirjadest.

Sektori ja Politsei koostöös planeeritakse kevadeks lastele liiklusohutusealane õppepäev.
  • Saabunud on pime aeg, mis soosib varavastaseid kuritegusid. Ärge jätke oma vara nähtavale kohale. Välisuksed ja kuurid lukku.  Kaamerad (GDPRiga kooskõlas) ja liikumisanduriga valgustid aitavad kuritegusid ära hoida.
  • Autode vargus tõstab pead. Hetkel on kindlaks tehtud „tellimustöid“ Toyota Land Cruiseritele ja Lexuse maasturitele. Auto „keyless access“ funktsiooniga võtmeid ei tohiks jätta välisukse lähedusse.
  • Mõte oma aia kujundamiseks. Kõrged hekid tagavad küll privaatsuse, kuid vähendavad turvalisust. Tasuks pigem mõelda, kuidas oma krunt paremini vaadeldavaks teha.
  • Helkur on pimedal ajal kõigile kohustuslik! Kui meie külas on ettevõtete esindajaid, kes sooviksid oma ettevõtte logoga helkureid laiali jagada, siis võib neid valda viia. Nende laiali jagamine korraldatakse koos Politseiga.

Allikas: Taavi Mäesepp
Uuesalu Naabrivalve sektori vanem