Suurupi muuseum-külakeskuses toimus turvalisuspäev

23.01.2023
Reede õhtul kogunesid aktiivselt Suurupi küla turvalisusele kaasa mõtlevad kogukonna liikmed Suurupi kogukonna turvalisuspäeval, Suurupi muuseum-külakeskuses.
Räägiti piirkonna turvalisusest ja kitsaskohtadest ning kuidas erinevates olukodades oleks tark talitada.
Abipolitseinik Evar Ojasaar andis ülevaate Harku valla politseistatistikast.
Marek Väljari, Eesti Naabrivalvest selgitas, kuidas luua turvalisemat naabruskonda ja kuidas luua oma Naabrivalve piirkonda ja mis on Häirenupu teenus. https://naabrivalve.ee/
 

Foto: Kristiina Adamson

Kisti Tölp vabatahtliku pääste esindajana rääkis millised on peamised teemad vabatahtlike päästjate töös ja tõdes, et õnneks pole väga palju Suurupis nende abi vaja läinud viimasel ajal.
Elo Paluoja, Päästeametist andis nõu, kuidas kriisideks paremini valmis olla ja 7 päeva hakkama saada. Soovijad said proovida enda kriisivalmidust läbi virtuaalreaalsuse.
Tutvu kindlasti Päästeameti juhistega https://www.rescue.ee/et/juhend/haedaolukorraks-valmistumine
Robert Antropov Harku vallavalituse esindajana rääkis kohalikust valmisolekust ja milline on Harku valla kriisivalmidus ning millised on tuleviku plaanid.
Kokkuvõtvalt tõdeti, et turvalisus alga Sinust endast ja oma kogukond on kriisihetkel Sinu lähim tugi. Koostöös on jõud ja oma kodukoha tundmine ning naabritega hästi läbi saamisel on raskes olukorras suur roll. Olge hoitud!

Allikas: Kristiina Adamson