Naabrivalve sektorite arvult jääb Pärnumaa kuuendaks

04.05.2020
Naabrivalve kui vabatahtliku kogukondliku liikumisega on Pärnumaal ühinenud 397 majapidamist, mis jagunevad 28 sektori vahel ja sellega hoiab meie kodumaakond riigis kuuendat kohta. Püsinud on suundumus, kus aastas kõige rohkem naabrivalve uusi sektoreid moodustatakse Harjumaal.
MTÜ Eesti Naabrivalve tegevjuhi Marek Väljari hinnangul paistab Pärnu maakond teiste piirkondadega võrreldes silma pigem vähese kuritegevusega ja rahuliku elukeskkonnana, kuid ta ei eita, et siingi on esinenud varavastaseid kuritegusid, avaliku korra rikkumisi ja naabrite naaklemisi.
“Esiletoomist väärib sektorivanem, kes liiklusturvalisuse suurendamiseks on üle kolme aasta loonud helkuripuu, tehes selleks koostööd politsei ja omavalitsusega, mis mõlemad on toetanud helkuritega, et puu ikka kaetud oleks,” märkis Väljari.
Kodanikualgatuse korras asutati Eesti Naabrivalve 20 aastat tagasi, 5. mail 2000, et tõsta elanike turvalisust kodudes ja nende lähiümbruses elanike endi aktiivse tegutsemisega ning koostöös oma põhipartnerite politsei ja kohaliku omavalitsusega.
Väljari sõnutsi on turvalisuse tagamisel väga olulisel kohal koostöövõrgustik ehk nelik, mille osalised on Eesti Naabrivalve, selle kohalik sektor, politsei ja kohalik omavalitsus. Mullu korraldasid seminare Kilingi-Nõmme, Tahkuranna, Paikuse ja Sindi naabrivalvajad. (PP).