Korteriühistu Kotka 6 liitus Naabrivalvega

11.04.2023
Täna sõlmisid Kristiine Linnaosa Valitsus, korteriühistu Kotka 6, MTÜ Eesti Naabrivalve ning Politsei- ja Piirivalveamet lepingu, et tagada ja hoida turvalisust KÜ Kotka 6 naabrivalve sektoris.
 
Foto: Kristiine Linnaosa Valitsus

Naabrivalve on suunatud piirkondadele, kus elanikud soovivad oma naabruskonnas vähendada kogukonna toel kuritegevust ning säilitada turvalist ümbruskonda. Naabrivalvega liitudes on naabritel omavahel lihtsam tutvuda, mis edasist koostööd oluliselt parandab.

Allikas: Kristiine Linnaosa Valitsus

Kui oled huvitatud naabrivalve sektori loomisest oma kodukohta, siis leiad rohkem infot selle kohta siit:  https://naabrivalve.ee/

Naabrivalve aitab naabritel omavahel lihtsamini tuttavaks saada. Kui inimesed üksteist tunnevad, siis tekib ka omavaheline usaldus. Naabrite usaldus aitab ühelt poolt ära hoida naabrite vahelisi tülisid korteriühistus, teiselt poolt loob aga elanikele ühise eesmärgi, ehk hoida oma kodu ja koduümbrus turvaline. Läbi sellise lähenemise tekib inimestes hoolivustunne.  Inimesed, kes hoolivad sellest, mis nende kodukoha ümbruses toimub on altimad märkama seda, mis nende elukeskkonda ei sobitu ja annavad sellest teada, kas naabritele, aga vajadusel linnaosavalitsusele või hoopis politseile. Lisaks tähistavad naabrivalve piirkonda märgised, mis annavad ka võõrastele teada, et siin elavad hoolivad ja tähelepanelikud inimesed. Niimoodi saabki muuta elukeskkonna elanike endi koostöös turvalisemaks.
Suur aitäh Kristiine linnaosavanem Jaanus Riibele, kes aitas kohe korraldada ka naabrivalve piirkonda tähistava plakati paigaldamise.

Eesti Naabrivalve