Üheksa Kristiine majapidamist liitus naabrivalve lepinguga

20.11.2018

Kristiine Linnaosa Valitsus

Pressiteade

20.11.2018

Üheksa Kristiine majapidamist liitus naabrivalve lepinguga

Kristiine Linnaosa Valitsuses allkirjastati MTÜ Lille Asumiseltsi naabrivalve leping. Piirkonnaga liitus 9 majapidamist. Tegemist on Kristiine linnaosa 13. naabrivalve piirkonnaga.

„Mul on hea meel, et meie linnaosa on turvaline ja turvalisuse tõstmiseks teeme koostööd. Üheskoos Lille asumiseltsiga vaatame üle piirkonnaga seotud riskid ning arutame ühiselt, kuidas asumis turvalisust veelgi üheskoos tõsta,“ ütles Kristiine linnaosa vanem Jaanus Riibe.

„Kui tunneme oma naabreid nimepidi, märkame neid igapäevaselt ja tunnustame nende toimetamist, siis laienevad ka meie kodu piirid ning on olemas kõik eeldused turvalise elukeskkonna tekkimiseks,“ lisas MTÜ Eesti Naabrivalve tegevjuht Marek Väljari.

Lille asumiseltsis elab kuni paartuhat inimest, mõistlik see töö veelkord rühmitada piirkonniti, naabrivalve töögrupp on minu vastutada. Korraldame selle töögrupi tegevuse, entusiastide kaasamise, mõtleme välja, kuidas parem oleks, meie ümber on ju palju institutsioone, kelle abi saame kasutada,“ täiendas optimistlikult MTÜ Lille Asumiselts juhatuse liige Üllar Lainela.

Naabrivalve liikumine sai alguse Ameerikast. Tänases Eestis on naabrivalve eelkõige elanikke ühendav tegevus, et vähendada piirkonnas anonüümsust ja olla abiks oma naabritele. Naabrivalve liikumisega liitumine julgustab inimesi teatama tähelepanekutest ja korrarikkumistest, millesse nad seni ei sekkunud. Kõigil on turvalisem teades, et häda korral ei jää naaber ükskõikseks pealtvaatajaks.


Teate edastas:
Kristel Tamm
Kristiine LOV avalike suhete nõunik
Tel. 645 7117
kristel.tamm@tallinnlv.ee0