Elanike võimalused turvalisuse suurendamiseks ümbruskonnas

29.08.2018

MTÜ Eesti Naabrivalve tegevjuht Marek Väljari tutvustas Vikerraadio saates "Huvitaja" elanike endi võimalusi turvalisuse suurendamiseks ümbruskonnas.

„Naabrivalve endiselt toimib ju uusi piirkondi üle Eesti tuleb jätkuvalt meile juurde. Alles eile sõlmisime Jõelähtme vallavalitsuses uue Uusküla naabrivalvepiirkonna lepingu, millega liitus 26 majapidamist. Uute piirkondade loomise valguses on väga olulisel kohal inimeste teadlikkuse tõstmine, mis tagabki piirkonna turvalisuse,“ ütles Väljari.

„Turvalisuse ülesehitamisel peab lähtuma kindlasti sellest asjaolust, et 100% turvalisust ei ole kunagi olemas. Turvaline elukeskkond luuakse võrgustiku põhiselt koostöös ja keegi ei saa üksinda turvalist elukeskkonda luua. Ameerika Ühendriikides juba seitsmekümnendatel politsei ütles, et meie üksi ei suuda kuriteoennetusega tegeleda ja selleks on vaja kaasata võrgustik. Võrgustikud tekivad elukeskkonnas läbi kohalike omavalitsuste ja läbi nende kogukondade, kes selles piirkonnas elavad,“ sõnas Väljari.

Intervjuu algab 37:00 minutil. https://vikerraadio.err.ee/854120/huvitaja-turvalisusest