Rae vallas moodustus 17 naabrivalve piirkond

18.05.2017

18. mail allkirjastati neljapoolne  leping  Rae Vallavalitsuse, Politsei- ja Piirivalveameti, MTÜ Eesti Naabrivalve ja Taevasmaa tee naabrivalve sektori esindajate vahel valla 17. naabrivalve piirkonna moodustamiseks.

Liitujateks oli 24 majapidamist Taevasmaa teelt Aruvalla külast. Sektori  vanema Eve Soppe sõnul oli mõte naabrivalvest juba mõnda aega. Kuigi külarahvast häirivaid sündmusi ei ole olnud, jõuti külarahvaga arutades arusaamisele naabrivalvega liitumise kasulikkusest.

Kaasa aitas selleks teadmine, et suvisel ajal on liikvel võõrast rahvast ja sotsiaalmeediast saadud info mujal toimuvate varguste ja huligaansuste kohta. Lisaboonuseks on naabrivalve liikumisega kaasnev ühtekuuluvustunne ja ühise tegutsemise rõõm. Paigaldatud naabrivalve sildid annavad teada, et piirkonna inimesed suhtlevad omavahel ja hoolivad üksteisest.

MTÜ Eesti Naabrivalve

Naabrivalvega liitumine on odavaim turvalisuse tõstmise viis. Sõbralik naeratus ja TERE naabrile on esimene samm, et muuta tõeliseks koduks piirkond, kus elate. Naabrivalvega liitumisest huvitujad leiavad ka vajalikku infot MTÜ Eesti Naabrivalve kodulehelt :www.naabrivalve.ee.

Jüri Siim
Eesti Naabrivalve maakondlik arendusjuht

Allikas: Rae Sõnumid