Parimaks ametnikuks osutus Ülle Laasner Raplamaalt

12.12.2017

MTÜ Eesti Naabrivalve juhatuse poolt kuulutati välja Hea Ametnik 2017.

Parimaks ametnikuks osutus Ülle Laasner Raplamaalt.

Võitjat võib iseloomustada kui inimest, kelle kõik tegevused seonduvad külade tegevuste aktiviseerimise ja tervisega. Rapla valla küladeühenduse loomise ja eestvedamisega. Rapla valla kantide arengukavade ja külade tähtsustamise tõstmisega vallavalitsuses. Lisaks on Ülle Raplamaale loonud mitu naabrivalve piirkonda, olles ka ise nendest osade piirkondade vanemaks. Ülle vedas aastaid edukalt Rapla Maavalitsuse juurde loodud turvalisuse nõukogu. Lisaks on Ülle läbi projektitegevuste panustanud Raplamaa turvalisuse arengusse. Ülle puhul on tegemist mõistva,  abivalmis, tulemustele orienteeritud ja igati positiivse inimesega.
Ülle Laasneri kandituuri Hea Ametnik 2017 kampaaniasse esitas Purila I naabrivalve sektori vanem Kairi Kaadu.

Äramärkimist leiavad veel ka teised kandidaadid, nende hulgas:
Cerly-Marko Järvela Rapla vallaarhitekt, kelle puhul toodi esile, et mistahes probleemide korral seoses ehitusega, on see inimene olnud ääretult vastutulelik ja lahke. Kui on olnud tõsiseid probleeme portaalidesse ehitiste kandmisega, siis selle ametniku jaoks ei ole raske öelda: "Saada mulle palun need ja need andmed, ma kannan ise ära". Lisaks alustati Raplamaal Röa külas protsessi uue ehitise rajamiseks ning sellega seoses sooviti eelnevalt konsulteerida ning arutada. Järvela vastas väga lahkelt igale küsimusele, selgitas, põhjendas, andis soovitusi, saatis jooniseid (mis oli ise kokku koostanud) ning kuipalju tahes teda oma tavainimese rumalate küsimustega tüüdati - ta oli alati väga põhjalik ja konkreetne oma vastustes, millest oli edasiseks tegutsemiseks hästi palju abi. Esitaja väidete kohaselt pole ta oma elus nii inimlikku ametnikku kohanud. Tavaliselt öeldakse: "Mine kodulehele, seal on kõik olemas ja kirjas" või pane aeg kirja ja tule kohale. Cerly-Marko Järvela väärib tunnustust! :)
Cerly-Marko Järvela kandituuri Hea Ametnik 2017 kampaaniasse esitas Röa külavanem ja Röa naabrivalve sektori vanem Sandra Mägi.

Mikk Pihu Saku piirkonnapolitseinik. Tegus ja tõhus koostöö kogukonnaga, teavitused sotsiaalmeedia kaudu on alati abiks. Samuti on Metsanurme külakeskusel turvaline, kui Mikk nende piirkonnas suuremate sündmuste puhul ringi liigub või mõnikord noortepidudele sisse astub. AITÄH!
Mikk Pihu kandituuri Hea Ametnik 2017 kampaaniasse esitas ja  Anneli Kana, kes on  MTÜ Metsanurme tegevjuht ja MTÜ Kodukant Harjumaa juhatuse esimees.

Elle Tikki Rapla piirkonnapolitseinik. Igasugune ennetus- ja selgitustöö Raplamaal, millega Elle oma töös igapäevaselt tegeleb. Mõistev ja abivalmis suhtumine. Soov alati aidata. Turvaline kodukant Raplamaa, Hagudi kandi ürituse eestvedamine 2015 ja vajaliku info ning kontaktide jagamine.
Elle Tikki kandituuri Hea Ametnik 2017 kampaaniasse esitas Purila I naabrivalve sektori vanem Kairi Kaadu.

Tõnis Liinat arendusnõunik Pirita LOVT. Liinat oli igati abiks võitlemaks koeraomanikega ja vastavate viitade riputamisel, ohtliku kuivanud puu mahavõtmisel, kauni pirnipuu piiramisel, et kaitsta puud mahavõtmise eest, lisaks hea nõuga abiks olles kortermaja õue probleemidele.
Tõnis Liinat kandidatuuri Hea Ametnik 2017 kampaaniasse esitas naabrivalve piirkonna liige Galina Litter.

Anu Kaar.  Esimest korda kohtus esitaja temaga u 2,5a tagasi Sõle teenindusbüroos, kui tegi oma pooleaastasele lapsele passi. Nii abivalmis ja sõbralikku teenindajat polnud ta enne kohanud. Aitas last hoida, temast pilti teha, näitas mis ja kuhu käib. Seejuures toimus see kõik nii sõbralikult ja sundimatult, et kandidatuuri esitaja oli absoluutselt vaimustatud. Ääretult meeldiv inimene. Ning teine kord, saatuse tahtel, sattus esitaja aasta tagasi oma teisele lapsele dokumenti tehes taas Anu juurde Tammsaare teenindusbüroos. Juhuslik järjekorra number, palju teenindajaid ning just Tema juurde :)  Esitaja tundis Anu kohe ära, tema meeldiv ja sõbralik käitumine oli ikka samasugune ning seda ütles esitaja ka Anule ;) Loodan, et ta ka mäletab seda. Ja miks ta Anut nüüd siin kiidab – esitaja kirjutas Anu  nime endale päevaraamatusse, et ei unustaks head inimest sobival võimalusel ka teist kanalitpidi tänada. Loodan, et ta saab teada, et on endast jätnud kustumatu mulje :)
Anu Kaar’e kandituuri Hea Ametnik 2017 kampaaniasse esitas Aili Veskimägi

Eeltoodu oli vaid osa toredatest ametnikest, keda kampaaniasse esitati. Kõikide eeltoodud kandidaatidega võetakse ühendust ning neile antakse üle tänukiri ja raamat, mille saavad võitjad endale raamatupoe riiulist ise välja valida.

MTÜ Eesti Naabrivalve