Muraste küla saab Nutika Naabrivalve!

13.01.2017


Naabrivalve, CrabSec ja Muraste külaselts tutvustasid Siseministeeriumis Nutika Naabrivalve pilootprojekti plaani. Projekti eesmärgiks on lihtsustada piirkonnas elavate inimeste koostööd turvalisuse tagamisel kasutades selleks CrabSec rakendust.

Rakendus võimaldab kiirelt ning lihtsalt saata naabri oma kodu kontrollima, kui valvesüsteem on inimese nutitelefonile häireteate andnud. Tihti ei ole inimestel võimalik ise kiirelt oma kodu häireteate põhjust kontrollida. Siin tulebki appi CrabSec rakendus, mis võimaldab oma kodu kontrollimisse kaasata piirkonnas asuvaid ning ennast aktiivseks märkinud naabreid.

Martin Lahek Muraste külaseltsist märkis koosoleku käigus, et rakendus on eriti vajalik piirkondades, kus turvafirma patrulle väikese kliendibaasi tõttu ei ole või asuvad need liiga kaugel, et selle teenuse eest maksta.

CrabSec on turvavaldkonna idufirma, mis on koostöös valdkonna professionaalidega välja arendanud rakenduse, mis võimaldab inimestel kiirelt ja mugavat välja selgitada oma kodu või äri valvesüsteemi häire põhjuse. Rakenduse kaudu saab Tallinnas tellida juba turvaettevõtte Fennec LIS´s turvapatrulle. Lähiajal lisandub rakendusse ka mitmeid teisi turvaettevõtteid, kes hakkavad kliendi soovi korral häireteadetele reageerima.

Naabrivalve tegevuse eesmärk on elukeskkonna turvalisuse tõstmine elanike kaasabil. Metoodika tegevuste läbiviimiseks on üles ehitatud võrgustiku põhisel lähenemisel, kus koostöösse kaasatakse lisaks Naabrivalve ühingule ja kohalikele elanikele veel politsei ja kohalik omavalitsus. Tegevus toimub kolme märksõna baasil: hooli, märka, reageeri. CrabSec rakendus aitab naabrivalve piirkondades elavate inimeste turvatunnet veelgi tõsta.

 Autorid: Tarmo Pruuli ja Marek Väljari