Selgus konkursi "Hea Naaber" võitja

27.05.2016

Täna, 27.05. rahvusvahelisel naabripäeval on "Hea Naaber" žürii, kuhu kuulusid MTÜ Eesti Naabrivalve, Siseministeerium, Eesti Turvaettevõtete Liit, AS Silberauto Eesti ja Pindi Kinnisvara OÜ esindajad, teinud otsuse ning välja valinud parima naabri.

Võitjakandidaadi esitas Merle Toomaspoeg, kes alustas oma kirja järgmiselt: "Mina soovin teile kirjutada ühest maailma parimast naabrist. Kardan, et see nimekiri tema heategudest oleks liiga pikk teie jaoks, kuid püüan anda endast parima ja tuua need eriti helged pärlid..."

Kokkuvõttes võib võitja kohta öelda, et tegemist on naabriga, kes vähe sellest, et oma naabrite äraolekul nende majapidamisel silma peal hoiab, lisaks täidab ta ka naabrite reisilt tagasitulles nende külmkapi värske toidugakraamiga, et perel hommikul ärgates värske toit kohe võtta oleks. Arvestades veel asjaolu, et kirjeldatud olukord langes kokku lihavõttepühadega, siis oli kaunistatud ka köök vastavalt traditsioonidele. Lisaks veel on võitja puhul tegemist inimesega, kelle värava tagant keegi kogukonnas elavatest inimestest hetkeks peatumata ja juttu rääkimata mööda läheks. Kinnitust ja lahkeid sõnu kandidaadi kohta jagas ka Uuesalu külavanem Toomas Metsaots, kes lisas veel, et kõik kogukonnaüritused, mis inimesi omavahel liidavad, on paljuski võitja suure panusega elluviidud, olgu need siis ühise jaanitule, heakorrastustelgute või mõne muu ühist heaolu silmas pidades korraldatud üritused.

Aasta 2016 "Hea Naaber" võitja on Taivo Torrop Uuesalust, Harjumaalt. Võitjaga oleme juba ühendust võtnud ja võit tuli talle suure üllatusena. Järgmisel nädalal lepime Taivoga kokku, millal soovib ta uhiuue Mercedes Benz mudeliga spaasse puhkama sõita.

Toredaid naabrite kiitmisi tuli loomulikult teisigi ja kõik nad oleksid tähelepanu ja lugupidamist väärivad inimesed. Seepärast ei ole me unustanud ka neid. Pindi Kinnisvara OÜ on välja pannud auhinnad järgmisele viiele positsioonile jäänud naabrile. Nendest järgmised 3 saavad kinkekoti ja kinkekaardi kahele Eckerö Line laevale (Tallinn-Helsinki-Tallinn) ja veel 2 naabrit saavad kinkekaardi kahele Eckerö Line laevale (Tallinn-Helsinki-Tallinn). Ka see ei ole veel kõik. Järgmised 2 kandidaati saavad Apollo Kino kinkekaardid.

MTÜ Eesti Naabrivalve soovib õnne võitjale ja tänab kõiki, kes võtsid vaevaks oma naabreid kiita.

Imre Kaas Kanal 2-st tegi tänaõhtuse uudistesaate Reporter tarbeks Uuesalus intervjuu Naabrivalve tegevjuhi ja võitjakandidaadi esitanud Merle Toomaspoeg'ga.

Eesti Naabrivalve