Naabrivalve jõudis Illuka valda

23.11.2016

Illuka vallas allkirjastati hiljuti leping politsei, vallavalitsuse, Eesti Naabrivalve ja Vasavere sektori vahel naabrivalve piirkonna loomiseks. Naabrivalvega liitujaid oli külas 10 majapidamist.

Sektori vanema Kalle Kuusiku sõnul naabrivalve loomine tugevdab liikmete omavahelisi suhteid veelgi ja aitab tõsta kodukandi turvalisust ja ennetada võimalikke juhtumeid. Piirkonna liikmed loodavad liitumise tulemusena edaspidi turvalisemat keskkonda ja teavad, kuidas saada abi juhtumite korral. Paigaldatud naabrivalve sildid annavad teada, et naabrivalve liikmed hoolivad üksteisest. Lisaboonuseks on naabrivalve liikumisega kaasnev ühtekuuluvustunne ja ühisetegutsemise rõõm. Naabrivalve on odavaim turvalisuse tõstmise viis.

Naabrivalvega liitumise võimalustega saab tutvuda Eesti Naabrivalve kodulehel www.naabrivalve.ee Naabrivalvega liitub vabariigis aastas keskmiselt 30 piirkonda. Mõelge juba täna, kuidas teil endal on võimalus üheskoos naabritega kodu ja koduümbrus turvalisemaks muuta. Sõbralik naeratus ja TERE naabrile olgu esimene samm, et muuta tõeliseks koduks piirkond, kus elate.

JÜRI SIIM,
Eesti Naabrivalve maakondlik arendusjuht