Pirita linnaosa soovib parandada naabrivalvet

03.09.2015

Tallinna pirita linnaosa soovib parandada naabrivalvet, seda hoolimata tõsiasjast, et kuritegevus ei näita linnaosas kasvu märke.

"Pirita on eelkõige eramajade piirkond ja kuigi kuritegevus ei näita linnaosas tõusutrendi ja on linna üldises võrdluses madal, on kahtlemata ka muresid kuritegevusega," ütles Pirita linnaosavanem Tõnis Mölder BNS-ile.

"On kahtlaselt käituvaid inimesi, kes kiikavad üle koduaia, üritusi siseneda aeda ja majja ning sissemurdmisigi," märkis ta. "Kuigi piritalased on aktiivsed sotsiaalmeedia kasutajad ja info kahtlasest tegevust levib üle Pirita väga kiiresti, on meie eesmärk parandada naabrivalvet ja tuua naabrid omavahel rohkem kokku," sõnas Mölder.

Kolmapäeval toimunud kohtumisel naabrivalve ja politsei esindajatega vaadati üle toimivad naabrivalve piirkonnad ja arutati, kuidas piirkondades naabrivalvet tõhustada.

"Leppisime kokku, et oktoobri alguses teeme koos politsei ja naabrivalvega infopäeva kõigile Pirita elanikele. Kodanikud saavad kindlasti ka ise enda ja naabri turvalisust rohkem tagada," ütles Mölder.

Allikas: pealinn.ee