Naabrivalvega liitujate arv on kasvanud

07.10.2015

6. oktoobril toimus Rae Kultuurikeskuses Harjumaa linnade ja valdade vaheline Naabrivalve koostööfoorum “Turvalised kogukonnad – turvaline Eesti!“, mille korraldasid Rae ja Viimsi Naabrivalve koostöös Rae Vallavalitsuse, Maardu Linnavalitsuse, Politsei- ja Piirivalveameti ning Harjumaa Omavalitsuste Liiduga.

Foorumi juhatas sisse siseminister Hanno Pevkur, kelle sõnavõtule järgnes siseministeeriumi korrakaitse- ja migratsioonipoliitika asekantsler Raivo Küüdi ettekanne siseturvalisuse arengukavast. Seejärel algasid kogukonna turvalisust puudutavad paneeldiskussioonid kogukonnaesindajate, Riigikogu liikmete,  valitsuse liikmete  ning saalis viibiva publiku vahel.

Teemad, mida käsitleti ulatusid seinast seina. Puutumata ei jäänud muu hulgas ka pagulastega  seotud küsimused kui keskkonnateemad sigade  Aafrika katkust.

Foorumile kohaletulnud ligikaudu 200 inimest näitab, et turvalisuse ja kogukonna teemad on eestlaste jaoks olulised.

Huvi Naabrivalvega liitumise vastu näitab kasvutrendi. Võttes vaatluse alla kolm viimast aastat, siis 2013 aastal liitus 241 majapidamist 21 erinevast Eesti paigast, 2014 oli liitujate arv juba 386 ja seda 30 piirkonnast ning 2015 aasta 9 esimese kuuga on liitunud 399 majapidamist 26-st piirkonnast üle Eesti. Naabrivalvega liitumine tähendab eeskätt usaldust iseenda ja oma naabri vastu ning väljendub hoolivas, märkavas ja reageerivas käitumises, millega muutetakse liitunud piirkondades Eestimaa turvalisemaks.

Mittetulundusühing Eesti Naabrivalve on tegutsenud 15 aastat ning naabrivalvesse on kaasatud ligikaudu 12 000 kodu enam kui 500 Eesti erinevast paigast.

Marek Väljari
Tegevjuht
MTÜ Eesti Naabrivalve
Tel: +372 652 2522
Mob:+ 372 51 36 630
E-post: marek.valjari@naabrivalve.ee
www.naabrivalve.ee