Vandalismi ning murdvarguste arv on aastaga kasvanud

17.12.2014

Novembris maksis If Kindlustus oma klientidele 2255 kahjujuhtumi eest 2,87 miljonit eurot hüvitisi. Vandalismist ning murdvargustest põhjustatud kahjud on tänavu kasvanud 10 protsenti, ulatudes 298-ni, novembris registreeriti neid 26. Enamjaolt on lõhutud aknaid ning sisse murtud ajal, mil pererahvas on kodust mõned päevad eemal olnud.

Suurimad novembrikuu väljamaksed olid kaskokahjudes ja liikluskahjudes, kus If korvas vastavalt 1,1 ja 0,91 miljoni euro eest kahjusid. Varakahjusid hüvitati 0,79 miljoni ulatuses.

Varakahjudest teatati 415 juhul ning nende arv kasvas aastataguse ajaga võrreldes 8,6 protsenti. Eluaseme kahjudest 41 protsenti oli põhjustatud veeavariist ning 11 protsendil oli põhjuseks vandalism või murdvargus.

If Kindlustuse varakahjude grupijuhi Piret Jõhviku sõnul tasub inimestel rohkem mõtelda võimaliku varguse ennetamise peale. „Meie statistika näitab, et enamjaolt on pikanäpumehed rüüstamas käinud ajal, mil inimesed on mõned päevad kodust ära olnud. Üldjuhul sisenetakse akna kaudu ning varastatakse kätte juhtuvaid asju: sülearvuteid, mängukonsoole, kodust elektroonikat, jalgrattaid ning ka riideid ja jalanõusid. Kindlasti oleks siin abi naabrivalvest ning ka valvesignalisatsioonist, mis tööle hakates vargad eemale peletab. Samuti tasub kodust lahkudes kardinad ette tõmmata ning naabritel paluda postkasti tühjendada,“ lisas Jõhvik.

Tänavu on Ifi kliendid murdvaraste ning vandaalide ohvriks langenud 298 korral. Varguse ja vandalismi kahjud maakonniti: Harjumaa 135, Ida-Virumaa 31, Pärnumaa 30, Tartumaa 28, Valgamaa 12, Viljandimaa 12, Raplamaa 11, Jõgevamaa 8, Lääne-Virumaa 8, Võrumaa 7, Järvamaa 5, Läänemaa 4, Hiiumaa 3, Saaremaa 2 ning Põlvamaa 2.

Alates möödunud aastast pakub If Kindlustus võimalust kindlustada vara ka hooajaliselt kasutatavas hoones, näiteks suvekodus.

Reisikahjusid registreeriti novembris 206 ning õnnetusjuhtumi kahjusid 114. Koera ja kassi kindlustusega seotud kahjudest anti meile teada 53 korral.
 

Allikas: If Kindlustus