Politseinikud: olgem tähelepanelikumad

08.12.2014

Eile hommikul postitas piirkonnapolitseinik Mati Seire  oma Facebooki seinale üleskutse, et inimesed oleksid varasemast tähelepanelikumad. «Viimastel päevadel on sagenenud vargused majapidamistest. Rõhutan just seda, et sagenenud on päevasel ajal toimunud vargused,» hoiatas ta.

Seire palus pöörata rohkem tähelepanu võõrastele isikutele ja sõidukitele. «Väiksemagi kahtluse korral kirjutage üles sõiduki number ja isikute kirjeldus. Iga info on vajalik, kunagi ei ole mõtet karta helistamist,» soovitas ta.

Seire mäletamist mööda pole aastaid juhtunud, et päeval murravad kurjategijad keset Paidet majja sisse ja viivad sealt asju minema, kuid esmaspäeval tegutsesid vargad just nii jultunult.

Mõni päev tagasi varastati Ambla vallas ühest majapidamisest keset päeva murutraktor.

Seire selgitas, et varguse ohvriks langenutele pole midagi ette heita, sest kõik sissepääsud olid lukus, kuid sellest hoolimata õnnestus kurjategijatel valgel ajal sisse murda nii, et see kellegi tähelepanu ei äratanud.

Paide politseijaoskonna juht Margus Toomsalu ütles, et lisaks päevastele vargustele valmistab muret seegi, et nädalavahetusel varastati Paidest 30 000 eurot maksev sõiduauto Audi.

Toomsalu meelest pole tegemist kohalike varastega, sest samas linnas sellega edasi sõita ei saa.

Eile varastati Tallinnast kaks BMWd, mis võib Toomsalu selgitusel tähendada, et tegutseb kamp, kes varastab kalleid autosid.

Nii öise autovarguse kui ka päevaste sissemurdmise puhul toonitas ka Toomsalu, et selliste kuritegude lahendamisel võib  ühest tähelepanelikust inimesest palju abi olla.

Abipolitseinik ja Laia tänava naabrivalve piirkonna esimees Margus Nurmik kutsus üles inimesi ühinema naabrivalvega, mis koondab ühes piirkonnas elavaid inimesi ja raskendab varaste tegutsemist.

Nurmik tunnistas, et seegi pole kindel kaitse varaste vastu, kuid tõenäosus, et keegi kurjategijat märkab ja oskab seejärel õigesti käituda, on suurem.

Nurmik sõnas, et naabrivalve piirkonda moodustada pole keeruline ega nõua palju aega, kui inimesed on sellest huvitatud. «See läheb lihtsamalt, kui inimestel on mingi ühine mure. Meil Laial tänaval oli probleeme kihutajatega, seetõttu tulid inimesed sellega kaasa,» sõnas ta.

Allikas: Järvamaa Teataja