Eesti Naabrivalve konverents Raplas

28.04.2014

Esinesid Marek Väljari (Naabrivalve tegevjuht), kes rääkis Naabrivalve tegemistest üle-Eestiliselt ning andis kindlust, et Naabrivalve on liikmete jaoks alati olemas.

Ülle Rüüson (Rapla Maavalitsuse tervisedendaja) usub naabrivalvesse, sest see väheneb kuritegevust, sidustab kogukonda ja on odavaim kodukaitse.

Ion Braga (Naabrivalve Moldova projektijuht) andis ülevaate, kuidas naabrivalve on laiendatud Moldovasse ja kuidas kohapealsed inimesed selle vastu on võtnud - kehtib põhimõte, et kui naabril on ilusad oranžid plakatid, tahab teine naaber ka oma tänavale selliseid.

Artur Aunapu (AS G4S Eesti müügiosakonna juhataja) ütles, et ümbruskonna turvalisust saab tõsta läbi vallavalitsuse patrullteenuse ja videovalve ning moodustatud naabrivalve piirkondade, kuid tõhusaima kaitse annavad koduvalve lahendused (tehniliste valvesüsteemide kasutamine, fonolukud, välisuste lukustamine, videovalve, tõkkepuulahendused jne).

Kunnar Keres (Lääne maksu- ja tollikeskuse liikuvkontrolltalituse juhataja) ettekandest saime teada, et kulutused illegaalsele kaubale (sigaretid+alkohol) on peaaegu 51,5 miljonit eurot aastas. Tegemist on enam kui 5 kohaliku omavalitsuse eelarvega, selle raha eest saaks tõsta iga pensionäri pensionit 10 euro võrra kuus või ehitada otsast lõpuni valmis 20 uut lasteaeda.

Raul Aarma (Raplamaa päästepiirkonna juhataja) teatas, et Raplamaal on lood vabatahtlike päästjatega hästi ja vabatahtlik pääste on kui kogukonna alustala.

Triin Tähtla (politsei Rapla maakonna ennetustöö koordineerija) 2014 on registreeritud Raplamaal 228 kuritegu, 1022 väärtegu ja 560 väljakutset. Oma varal tuleb silm peal hoida. Näiteks, poe ukse taha jäänud valveta ja lukustamata jalgratas on poest välja tulles suure tõenäosusega sealt kadunud.

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.820458171315681.1073741838.115748021786703&type=1&notif_t=likeMarek

Eesti Naabrivalve