Austrias luuakse Euroopa Naabrivalve katusorganisatsioon

20.10.2014

Eesti Naabrivalve juhatuse esimees Tarmo Vaik osaleb neljapäeval ja reedel Viinis toimuval Euroopa Naabrivalve ühingu asutamiskoosolekul.

Euroopa katusorganisatsiooni loomise ettepanek tuli austerlastelt ja tänaseks on oma osalemisest teatanud juba 19 riigi 45 esindajat.

„Oleme ka ise kaalunud sellise organisatsiooni loomist, mis aitaks kaasa turvalisemate kogukondade tekkele kogu Euroopas ja miks mitte ka väljaspool, aga seekord jõudsid austerlased meist ette“, nentis Eesti Naabrivalve juhatuse esimees Tarmo Vaik

Peale organisatsiooniliste küsimuste tutvustatakse kõigile ka erinevate maade edulugusid. Lisaks Suurbritannia, Taani, Rootsi, Itaalia ja Šveitsi esindajatele on palutud tutvustada ka Eesti Naabrivalve tegevust.

„See on meile suur au, et saame rääkida oma 14 aastase tegevuse tulemustest nii esinduslikul üritusel“ ütles Tarmo Vaik.

Eesti Naabrivalve loodi 5. mail 2000. aastal ning tänaseks on Eestis loodud juba üle 530 naabrivalve sektori, kuhu kuulub rohkem, kui 11000 majapidamist.

Asutamisdokumendi pidulik allkirjastamine toimub reedel, 24. oktoobril.

Sõit saab teoks tänu Kodanikuühiskonna Sihtkapitali toetusele


Lähem informatsioon

Tarmo Vaik
MTÜ Eesti Naabrivalve
juhatuse esimees
53446710
tarmo@naabrivalve.ee