Kuressaare sai neljanda naabrivalve piirkonna

16.05.2013

15. mail sõlmiti Kuressaare linnavalitsuses Uue tänava naabrivalve leping, mis pani aluse Kuressaare neljanda naabrivalve sektori tegevusele, kuhu on kaasatud kümme peret. Koostöölepingule kirjutasid alla Uue tänava naabrivalve sektori vanem Maile Kivimäe, Kuressaare linnapea Mati Mäetalu, Lääne Prefektuuri Kuressaare politseijaoskonna juht politseimajor Kaido Vahter ning MTÜ Eesti Naabrivalve tegevjuht Marek Väljari.

Eesti Naabrivalve tegevjuht Marek Väljari sõnul on naabrivalve abil lihtsam naabritega tuttavaks saada ja niimoodi on kergem märgata ka võõraste kahtlast tegevust. „Naabrite koostöö on piirkonna turvalisuse nurgakivi ning toimib põhimõttel hooli, märka, reageeri. Sektorivanematega vesteldes ilmneb, et juba naabrivalve plakatite ülesseadmine loob turvalisema keskkonna,“ tõdes Väljari.

Linnapea Mati Mäetalu sõnutsi on linna turvalisus viimasel ajal olnud teemaks just ööbaaride valguses ja uuel naabrivalve piirkonnal on sellega otsene seos, sest asutakse ööasutuste vahetus läheduses. „Kindlasti võiks naabrivalve piirkondi Kuressaares rohkem olla ning kutsun siinkohal elanikke selles aktsioonis aktiivselt kaasa lööma.“

Lisaks Uue tänava naabrivalve piirkonnale tegutseb Kuressaares veel kolm naabrivalve sektorit: 24 koduga Hariduse sektor (aastast 2007), 13 koduga Torni sektor (2009) ja 41 koduga Rootsi sektor (2011).

Naabrivalve on piirkonnaga alaliselt seotud isikute koostegevus, mille eesmärgiks on piirkonnas turvalisuse hoidmine ja selle tõstmine. Naabrid suhtuvad piirkonna turvalisusse tähelepanelikult ning ennetavad koostöös politsei, kohalikku omavalitsuse ja Eesti Naabrivalvega võimalikke süütegusid.

Kuressaare Linnavalitsus

Fotol: NAABRIVALVE SEKTOREID ON EESTIS ÜLE 500: Eesti Naabrivalve tegevjuht Marek Väljari (paremalt teine) kinnitusel on naabrivalvega ühinenud ligi 11 000 leibkonda. Naabrivalve tõhususes on veendunud ka (vasakult) Kaido Vahter, Uue tänava elanikud Ati Maripuu ja Maile Kivimäe ning linnapea Mati Mäetalu.