28.08.2013, kell 18.00-19.30 toimub Pärnamäe küla laste mänguväljakul LASTE TURVALISUSE ÕPITUBA

15.08.2013

Kolmapäeval 28.08.2013, kell 18.00-19.30 toimub Pärnamäe küla laste mänguväljakul LASTE TURVALISUSE ÕPITUBA, kuhu on oodatud lapsed ja lapsevanemad ja kõik nende sõbrad

Eesmärk: Aidata kaasa laste turvalisuse tõstmisele meie küla kodutänavatel ja Viimsi vallas, saada omavahel paremini tuttavaks ning teha koostööd ühiste inimväärtuste nimel.

Veel osalevad: Lasteaia „Väike Päike“ juhataja Marju Saar ja Viimsi abivallavanem Jan Trei (avasõnad), Lõvi Leo ja Eesti Politsei, Eesti Naabrivalve tegevjuht Marek Väljari, Eesti Abi-jaTeraapiakoerte Ühing, MLA Viimsi Lasteaiad direktriss Margery Lilienthal ja Pärnamäe külavanem Annika Vaikla (lõppsõnad).

Kavas on:
1. „Ole julge ja teadlik
“- Eesti Naabrivalve tegevjuht Marek Väljari tutvustab koos käpiknukk Jänku-Jussiga, kuidas lihtsal viisil tagada turvalisus elu erinevates igapäevastes situatsioonides. Näiteks,
• reisil, kui laps võib bussist, rongist jne. maha jääda, ära kaduda
• metsas, kui laps satub looduses kokku mõne loomaga jne.

2. „Oma silm on kuningas“- politsei lubab huvilistel tutvuda politseiautoga ja oma käega järgi proovida, kuidas vilkur tööle hakkab.
Lõvi Leo räägib:
• miks on lastele vaja kiivrit, kui minnakse jalgrattaga sõitma
• kuidas jalgrattaga tänaval õigesti liigelda; liiklusmärgid
• miks on vaja kanda helkurit, ja jagab neid ka lastele

3. Kuidas käituda laste mänguplatsil: miks on vaja reegleid; kuidas sobib käituda ja rääkida; kes on varas ja kes on röövel; miks teise lapse tõukamine ja narrimine on halvad; millal hüüda appi jne.

4. „Koeraga käitumise ABC“ - Eesti Abi-jaTeraapiakoerte Ühing selgitab lastele, kuidas käituda koertega.

Kõigil lastel on võimalik joonistada külatänavale kriitidega toredad pildid oma sõpradest!

Soovime, et pärast seda toredat ühisüritust järgime kõik rohkem juhtmõtet: MÄRKA - HOOLI - REAGEERI. Hoolitseme selle eest, et meie lapsed kannaksid ikka jalgrattaga sõites kiivrit.

Üritus on Eesti Naabrivalve, Eesti Politsei, Viimsi vallavalitsuse ja aktiivsete vabatahtlike koostööprojekt. Täname kõiki, kes Laste turvalisuse õpitoa üritusel osalevad ja aitavad kaasa turvalisuse tõstmisele.

Info: Inga Kuus, Viimsi Naabrivalve sektorite koordinaator (58587823); Viimsi.Naabrivalve@gmail.com

NB! Laste mänguväljak asub Pärnamäe külas, Soosepa ja Lageda tee ristmiku juures (vt. allpool olevat kaarti)

 \"\"