Rõõmu kirbuturg toob linnarahva kokku

12.07.2012


15. juulil toimub Keilas Rõõmu kaubamaja kõrval parklas juba viiendat korda Rõõmus kirbuturg, mida korraldab Rõõmu tänava samanimeline naabrivalvesektor.

Rõõmu naabrivalvesektori vanema Madis Melzari ütlust mööda sai turg alguse praktilisest probleemist – kodus oli kõvasti riideid üle jäänud, mida enam ei kantud, kuid mis olid ka liiga korralikud, et lihtsalt ära visata. „Tuli mõte, et võiks korraldada meie naabrivalvesektori inimeste vahel sellise osta-müü-vaheta stiilis ürituse“, meenutas Melzar.

Turg elab ja kasvab aasta-aastalt

Kolm aastat tagasi mõttevälgatusest teoks saanud kirbuturg on tänaseks päevaks juba kolm korda ka asukohta vahetanud, sest iga korraga on tulnud juurde nii kauplejaid kui ka niisama uudistajaid ja sihipäraseid ostjaid. Esmalt Rõõmu tänavalt mänguväljakule kolinud kirbukas ammendas varsti ka selle asupaiga võimalused ning tänavune ettevõtmine leiab aset juba kolmandat korda Rõõmu kaubamaja kõrval olevas parklas. „Arvan, et sellel korral on kauplejaid kindlasti 100 ümber ning päeva jooksul jõuab läbi astuda vähemalt mitu korda nii palju inimesi“, spekuleeris korraldaja. „Müüjaid tuleb Haapsalust ja Pärnustki.“

Kirbuka elu

Piiri sellele, mida kirbuturul müüa, ei saa tõmmata. Müüa, vahetada ja osta võib kõike, mis pähe tuleb ja mida parasjagu pakutakse. Müüakse nii vanakraami, raamatuid, riideid, tööriistu, lemmikloomi, suupisteid, jooke. Kehtib põhimõte, et ühe mehe vana on teise mehe uus. Olulisem kauplemisest on see, et inimesed nii lähemast naabruskonnast kui kaugemalt tulevad ning kohtuvad näost-näkku. Lisaks kõigele muule toredale, mida kirbukal osalemine pakub, on see ka loodusesäästlik ning roheline mõtteviis. Miski ei lähe niisama prügimäele. Mõnedele kauplejatele on traditsiooniks annetada lõpuks riided abi vajavatele perekondadele.
„Osalejate vahel loositakse välja auhindu ning auhinnaga pärjatakse ka kõige atraktiivsem kaubaartikkel,“ lubas Melzar põnevat ajaviidet nii suurtele kui väikestele. „Tasub kohale tulla.“

Kuidas osa võtta?

Kellel on huvi minna kohale kauplema või niisama uudistama, tuleks end eelnevalt registreerida saates e-kirja roomuskirbukas@mail.ee või telefonil 56 256 759. Kohatasu inimese kohta (koos autoga või ilma) on 1 euro.   Naabrivalve liikmetele on kirbukal osalemine tasuta.

Korraldajad tänavad südamest sponsoreid, kelleta see ettevõtmine poleks see, mis ta on: Kava auto OÜ, Autoremont OÜ, Varahooldus OÜ, , Hole in One, Antifire Tuleohutuslahendused, Securitas Eesti AS, 3 Põrsakest Keilas.

Uudise koostas:
Ivar Oja
Eesti Naabrivalve Tartumaa arendus- ja avalike suhete juht
53 476 236
ivar@naabrivalve.ee