Rannu valla kahe küla rahvas moodustas ühise naabrivalve sektori

10.10.2012

Nädala alguses, 8. oktoobril lõid Kipastu ja Utukolga külade inimesed Rannu valda ühise naabrivalve sektori. Sektori nimeks saigi lihtsalt Kipastu-Utukolga.
Rannu vallavalitsuses kohtunud Eesti Naabrivalve tegevjuht Indrek Randma, Rannu vallavanem Maano Koemets, Lõuna prefektuuri Tartu politseijaoskonna juht, politseileitnant Kaja Suur ja uue naabrivalve sektori esindaja viive Vink kirjutasid alla neljapoolsele koostöölepingule, mis on naabrite, politsei, kohaliku omavalitsuse ja Eesti Naabrivalve ühingu ühine kokkulepe ja tahteavaldus piirkonnas turvalisuse ja heakorra tagamiseks.
Rannu vallavanem Maano Koemets ütles, et kuigi tema ei olnud varem naabrivalve tegemistega üldse kursis, usaldas ta elanike tahet ise midagi ära teha. „Kindlasti on tegemist tänuväärse asjaga, mis aitab kogukonna turvalisust tõsta,“ ütles Koemets.
Sektorivanemateks valiti seekord kaks inimest – Viive Vink ja Toomas Kogri. Igapäevaselt raamatukogujuhataja tööd tegev Vink selgitas, et naabrivalvega liitumise põhjuseks oli suurem sissemurdmise juhtum, mille järel sai uuritud, kas äkki omavalitsus saaks kuidagi aidata turvalisuse tagamisel. „Sealt jõudsimegi naabrivalve juurde ja loodame, et see kõik aitab ühisele eesmärgile lähemale jõuda,“ lausus Vink.
Kipastu-Utukolga sektoris on 19 majapidamist, ühtlasi on sektori esimene Rannu vallas.

Lisainfo:
Ivar Oja
Eesti Naabrivalve Tartumaa projektijuht
53 476 236
ivar@naabrivalve.ee