Hea naabri tiitli pälvis perekond Kass Võrumaalt

18.05.2012


Eesti Naabrivalve ja AS G4S Eesti teistkordsel „Hea naabri“ konkursil valis žürii parimaks naabriks perekond Kassi Tiitsa külast Võrumaalt. Võitja kuulutati välja 16. mail Eesti Naabrivalve üldkoosolekul.

Eesti Naabrivalve juhatuse liikmetest ja AS G4S Eesti esindajast koosnev žürii valis 26 korrektselt esitatud kandidaadi seast välja esikolmiku.  Esikoht läks perekond Kassile Võrumaalt, teise koha vääriliseks tunnistas žürii perekond Paali Tallinnast ning kolmandaks valiti perekond Pärnsalu Tallinnast. Ühtlasi anti välja eriauhind, mis läks oma naabrist kõige värvikama ja loomingulisema kirjelduse esitanud inimesele – Kaire Raavele.

Eesti Naabrivalve tegevjuht  Indrek Randma sõnul oli tegemist äärmiselt tasavägise võistlusega, kus tase oli ühtlaselt kõrge ning soov kõiki tunnustada suur. „Viis kõige paremat kandidaati eristusid kohe, kuid siis läks alles keeruliseks, et nendest parim välja selgitada,“ meenutas Randma.
Valiku tegemisel lähtuti saadetud kirjelduse sisukusest, hinnati kandidaadi abivalmidust ja suhtumist teistesse naabritesse ning ümbruskonda ning toredaid ühiseid traditsioone, kui need olid olemas. „Hea naaber ei pea paljuks pakkuda sulle häda korral peavarju ja sooja kõhutäit või vaadata sinu äraolekul laste järgi. Samas ei ole olulist vahet, kas naaber saab aidata sind väga paljuga või kõigest pisiasjadega, nagu seda on tassitäis suhkrut või tass kohvi, loeb tahe märgata kaasinimest“, kirjeldas Randma mõningaid hea naabri valimise kriteeriumeid.

Lisaks Eesti parima naabri tiitlile saab perekond Kass  konkursi peasponsorilt AS G4S Eestilt konkursi peaauhinna, milleks on aastane koduvalve pakett, teise ja kolmanda koha häid naabreid premeerisid Rahvusooper Estonia ja Rahva Raamat. „Terava sule“ eripreemia pani välja Eesti Sisekaitseakadeemia. "Hindame usaldusel põhinevaid naabrisuhteid väga kõrgelt, sest hoolivad naabrid on turvalise kogukonna alustala. Häid naabrisuhted oskavad märgata ka vargad, kes eelistavad tegutseda seal, kus nende toimetuste vastu ei tunne keegi huvi," ütles AS G4S Eesti juhtimiskeskuse juhataja Margus Alamets.

„Hea naabri“ konkurss toimus juba teist korda, esimest korda otsiti Eesti parimat naabrit 2010. aastal. Eesti Naabrivalve ühing loodab väga, et toredast  konkursist saab pikaaegne traditsioon, mis annab võimaluse oma parimat naabrit üllatada ja vääriliselt tunnustada. Uut konkurssi on oodata kindlasti ka järgmisel aastal.

Lisainformatsioon:
Indrek Randma
Eesti Naabrivalve tegevjuht
Tel:  5136630
E-mail: indrek@naabrivalve.ee

Uudise koostas:
Ivar Oja
MTÜ Eesti Naabrivalve Tartumaa arendus- ja ühingu avalike suhete juht
Tel: 53 476 236