VII kodanikuühiskonna konverents

02.04.2011

11. aprillil toimub Tartus järjekorras seitsmes kodanikuühiskonna konverents (Eesti Kodanikuühiskonna Nädala raames) ning sel korral on EMSL korralduseks jõud ühendanud Domus Dorpatensise ja Eesti Väitlusseltsiga. Teemaks on "Head lood" ning esinejad jagavad midagi sellist, millest teised õppida saavad.
 
Kes ja millest räägivad?
 
Konverentsil astub üles 12 vabaühenduse või projekti eeskõnelejat, kes jagavad enda kogemusi TED-formaadis nii, et teised vabasektori vedajad saaksid üht-teist enda tegemiste jaoks kõrva taha panna ning et kogutud oskusteadmine ei jääks vaid valitud väheste kasutusse, vaid jõuaks kogu Eesti kodanikuühiskonna tööriistakasti.
 
Selleks oleme kokku pannud üsna aukartustäratava nimekirja esinejaid: meil on kolm Teeme Ära! algatustega üht või teist pidi seotud inimest – Tarmo Tüür (Talgupäev 2011), Kaia-Kaire Hunt (Toidupank) ja Eva Truuverk (Teeme ära! üks algatajatest, Let\'s Do It World). Ükskõik millist pidi Eesti kodanikuühiskonda vaadata, on Teeme Ära-l olnud aastate jooksul sellele märkimisväärne mõju. Sellest, kuidas seda mõju on saavutatud, kuidas asju nii suurtes mastaapides ja niivõrd erinevates valdkondades ära on tehtud, konverentsil kuulemegi.
 
Üles astuvad ka mitmed IT-ajastu kodanikuaktiivsuse saavutused - petitsioon.ee portaali lugudest räägib Priit Värk, kogukonnatööriistadest (Community Tools) Uue Maailma seltsi vedaja Madle Lippus ning 2010 aasta kodanikuühiskonna pioneeri tiitli pälvinud Garage48 tegevusi kodusel ja rahvusvahelisel areenil tutvustab Priit Salumaa.
 
Samuti astuvad üles Heateo SA portfellist Terve Eesti SA tegevjuht Keit Fomotškin ning Noored Kooli projekti Tagasi kooli projektijuht Triin Noorkõiv, mõlemad jagamas konkreetseid lugusid sellest, kuidas midagi ära on tehtud.
 
Oma kogemusi tulevad meiega jagama ka Küllike Saar Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondist, Liisa-Lota Kaivo Emajõe Lodjaseltsist, Urmo Kübar EMSL-ist ning Noorte Varivalimiste projektijuht Mailis Ostra ENL-ist.
 
Kohtume Heade mõtete linnas!
 
20 aasta jooksul on Eestis palju korda saadetud ning kuigi probleeme on palju ning viie rikkama sekka jõudmisest oleme veel kaugel, siis tänaseks kogutud kogemustepagas on rikas ja mitmekesine. Proovime seda Tartus (Athena keskuses) 11. aprillil siis ühiselt avada ning hoolega kogutud kuldterad uuesti mulda panna!
 
* 12 esinejat, igal esinejal 18 minutit, 1000 head ideed = VII kodanikuühiskonna konverents!