Vastse-Kuuste vallas loodi esimene naabrivalve sektor

26.09.2011

Reedel, 23. septembril kirjutasid Vastse-Kuuste vallavanem Lennart Liba, Põlva politseijaoskonna juht politseimajor Tarmo Stokkeby, Eesti Naabrivalve juhatuse liige Indrek Randma ja sektorivanem Priit Ansip alla esimesele Vastse-Kuuste valla  naabrivalve sektori koostöölepingule, mis loodi Valgemetsa külla.
Vastse-Kuuste vallavalitsuses kohtunud osapooled kirjutasid alla neljapoolsele koostöölepingule, mis on naabrite, politsei, kohaliku omavalitsuse ja Eesti Naabrivalve ühingu ühine kokkulepe ja tahteavaldus piirkonnas turvalisuse ja heakorra tagamiseks. Leping ei anna pooltele lisaõiguseid, kuid selgitab poolte kohustusi.
Vastse-Kuuste vallavanema Lennart Liba sõnutsi on tervitatav igasugune kodanike omaalgatus oma turvalisuse suurendamise nimel. Sama meelt olid ka politseimajor Stokkeby ja teda saatnud piirkonnavanem Rainer Rahasepp.
Valgemetsa sektorivanem Priit Ansip põhjendas vajadust üha rohkem oma ja naabrite varal silma peal hoida sellega, et Valgemetsa on suvel äärmiselt populaarne puhkamiskoht, mille lähedal asub ka lastelaager, sestap on suvine turistide läbivool suur ning lisameetmed igati tarvilikud.
Valgemetsa sektoriga liitus 17 majapidamist üle terve küla.

Ivar Oja
Eesti Naabrivalve Tartumaa arendusjuht
53 476 236
ivar@naabrivalve.ee