Vabatahtlikud muudavad maailma!

03.05.2011

Sellel nädalal, 3.-7. mail toimub Euroopa Vabatahtliku tegevuse aasta raames Nokia Kontserdimaja fuajees vabatahtlike mess, kus antakse kõigile huvilistele ülevaade vabatahtlikest tegevustest ja osalemise võimalustest. Messil on esindatud üle 50 vabatahtlikke kaasava organisatsiooni.
 
Regionaalminister Siim Kiisleri sõnul aitab vabatahtlike mess kaasa inimeste teadlikkuse tõstmisele. „Inimesed on vabatahtlikuna panustamisest küll huvitatud, kuid tihtipeale pole leidnud või osanud otsida selleks võimalusi. Mess on heaks kohaks, kus saab korraga näha paljude organisatsioonide tööd ja tutvuda väga paljude erinevate vabatahtliku töö tegemise vormidega. Samas annab see nädal ka võimaluse tunnustada ja tänada inimesi, kes annavad oma panuse ühiskonna arengule läbi vabatahtliku töö,“ lisas regionaalminister.
 
Mess toimub kõiki Euroopa Liidu liikmesriike külastava „Euroopa vabatahtlikkuse aasta 2011“ ringreisi raames ning kutsub osalema ja vabatahtliku tööga tutvuma kõiki huvilisi olenemata vanusest. Viiepäevane üritus annab vabatahtlikele ja vabatahtlikke kaasavatele organisatsioonidele võimaluse rääkida oma saavutustest, näidata oma tegevust, omavahel kohtuda ning teavitada vabatahtlikkusest ka teisi.
 
Messi konverentsiprogrammi raames arutatakse vabatahtlikuna erinevates valdkondades kaasa löömist ja tutvustatakse vabatahtlike võimalusi väljaspool Eestit. Ürituse kultuuriprogrammis on ka mitmesugused tantsu-, teatri- ja muusikaüritused.
 
Esindatud on üle 50 vabatahtlikke kaasava organisatsiooni, eesotsas Kaitseliidu, Teeme Ära talgupäevade, Euroopa Noored Eesti Büroo, maakondlike vabatahtlike keskuste, Vabatahtliku Tegevuse Arenduskeskuse, skautide ja gaidide ning teiste aktiivsete ühendustega, kes tutvustavad oma projekte ja  tegevusi ning kutsuvad uusi vabatahtlikke oma panust andma.
Euroopa teema-aastat kasutab Euroopa Liit selleks, et ametlikult tänada kõiki vabatahtlikke ning teha samal ajal nende suurepärane tegevus nähtavaks ja kuuldavaks ka laiema üldsuse jaoks.
 
Mess on avatud 3. – 6. mail kell 14:00 kuni 20:00 ja 7. mail kell 11:00 kuni 18:00 (Nokia Kontserdimaja fuajee, Estonia pst 9, Tallinn)
 
Konverentsiprogramm:
Meelelahutusprogramm:
 
Hakka vabatahtlikuks! Muuda maailma.
NB! Messil osaleb ka MTÜ Eesti Naabrivalve!