Siimusti alevikus loodi esimene naabrivalve sektor

01.06.2011

Teisipäeval, 31. mail kirjutasid Jõgeva vallavanem Enn Kurg, Jõgeva politseijaoskonna juht Ivar Dubolazov, Eesti Naabrivalve juhatuse liige Indrek Randma ja sektorivanem Tea Lall alla esimesele Siimusti aleviku naabrivalve sektori koostöölepingule.
 
Teisipäeva pärastlõunal kogunesid mainitud osapooled Jõgeva vallavalitsusse, et oma allkirjadega anda Siimusti esimesele naabrivalve sektorile seaduslik jõud. Aru tänava sektoriga liitus neli majapidamist, sektorivanemaks sai Tea Lall, kelle ütlust mööda sai naabrivalvega liitumise ajendiks hiljutine juhtum, kui kaks potentsiaalselt kurjade kavatsustega isikut kiikasid huviga naabermajja. Naine helistas küll kohe politseisse, kuid konstaabli saabudes olid mehed mõistagi juba kadunud. „Me elame suure tee ääres, kus pidevalt liigub kahtlast kontingenti, et vähegi enda turvatunnet tõsta, saigi mõte teoks tehtud ja loodud ühisel algatusel naabrivalve sektor,“ ütles Lall. „Ka loomine oli lihtne, sest naabrid olid samuti kahe käega poolt.“
 
Neljapoolne koostööleping on naabrite, politsei, kohaliku omavalitsuse ja Eesti Naabrivalve ühingu ühine kokkulepe ja tahteavaldus piirkonnas turvalisuse ja heakorra tagamiseks. Leping ei anna pooltele lisaõiguseid, kuid selgitab poolte kohustusi.
 
Jõgeva vallavanem Enn Kurg kinnitas, et selline tegevus, mis tuleb inimeste enda algatusest, on tugev ja elujõuline ning vallavalitsus toetab sellist tänuväärset algatust.
 
Ivar Oja
Eesti Naabrivalve Tartumaa arendusjuht
53 476 236