Harjumaal, Jõelähtme vallas alustab tegevust järjekordne naabrivalve piirkond!

26.07.2011


Täna 25.07.2011 allkirjastati koostööleping Jõelähtme vallavalitsuses. Naabrivalve sektor moodustati Rebala küla elanike poolt.

Rebala küla naabrivalve lepingu allkirjastasid abivallavanem Priit Põldma,  Ida-Harju politseijaoskonna politseileitnant Juhan Jevonen, uue naabrivalve sektori vanem Kairi Kriiska ja Eesti Naabrivalve ühingu juhatuse liige Indrek Randma. Kohtumisel olid nii valla, kui politsei esindajad ühel nõul kodanike ühise algatuse vajalikkuses. Ida-Harju politseijaoskonna ülemkonstaabel Kaupo Luuri arvates antud piirkond igapäevaselt probleeme ei valmista, kuid naabrite ühistegevus on igati teretulnud. Sektorivanem tõi välja, et piirkonnas valmistavad mõningaid probleeme rollerite ja mootorratastega sõitvad noored. Politseileitnant Juhan Jevonen julgustas sellistest olukordadest politseid teavitama, ning viitas  uuele liiklusseadusele, mis sätestab  uusi nõuded ka rollerite kasutamisel. Sektorivanema Kairi Kriiska sõnul on  külarahvaga koos asutatud ka külaselts, ja nüüd, kui naabrivalvega liitudes on omavaheline suhtlemine kõige alus, saab loodetavasti seltsitegevuski hoogu juurde.

MTÜ Eesti Naabrivalve loodi kodanikualgatuse korras 2000 aastal, organisatsiooni tegevuse eesmärgiks on tõsta elanike turvalisust kodudes ja nende lähemas ümbruskonnas.

Indrek Randma
Eesti Naabrivalve juhatuse liige
6 522 522