Audru vallas loodi esimene naabrivalve sektor

22.11.2011

Homme, 23. novembril kirjutavad Audru vallavanem Siim Suursild, Lääne Prefektuuri Pärnu Politseijaoskonna juht politseimajor Mehis Mets, Eesti Naabrivalve tegevjuht Indrek Randma, Randlase naabrivalve sektori vanem Sille Kokamägi ning Lindi lasteaed-algkooli direktor Kaire Narva Audru vallavalitsuses alla esimesele Audru valla naabrivalve koostöölepingule.

Uhiuue sektori nimeks saab Randlase, mis hõlmab 21 majapidamist ja Lindi lasteaed-algkooli. Sektorivanemaks saab Sille Kokamägi. Tavaliselt koosneb naabrivalve piirkond ehk sektor kortermajadest ja/või eramutest, seekord aga võeti kampa ka avalik-õiguslik Lindi lasteaed-algkool.

Lasteaed-algkooli direktori Kaire Narva sõnutsi ajendas naabrivalvega liituma tõik, et lasteaia maja on ühtlasi ka külakeskuseks – seal töötavad ühe katuse all nii lasteaed, algkool, raamatukogu ja rahvamaja – seega on inimeste läbivool päevas päris suur. „Ei tahaks kellegi jaoks territooriumi sulgeda, lihtsalt selle pärast, et mõned noored ei oska asju hoida ning lähevad teinekord paha peale välja,“ selgitas Narva. „Olles maapiirkond, on kõige tõhusam ikkagi see, kui omainimesed silma peal hoiavad ja ühiselt vastutust jagavad.“

Neljapoolne koostööleping on naabrite, politsei, kohaliku omavalitsuse ja Eesti Naabrivalve ühingu ühine kokkulepe ja tahteavaldus piirkonnas turvalisuse ja heakorra tagamiseks. Leping ei anna pooltele lisaõiguseid, kuid selgitab poolte kohustusi.

Lisainfo:
Indrek Randma (Eesti Naabrivalve tegevjuht-juhatuse liige)
Tel: 51 36 630
E-post: indrek@naabrivalve.ee