Algab liiklusohutuskampaania „Sõida kaine peaga!“

07.06.2010
Alates esmaspäevast, 7. juunist alustab Maanteeamet koos Politsei- ja Piirivalveametiga taas liiklusohutuskampaaniat „Sõida kaine peaga!“.
 
Suvekuudele tavapäraseks saanud liiklusohutuskampaania sõnum on taaskord: „Veendu, et oled kaine, enne kui rooli istud!“. Maanteeamet osaleb ka sel aastal suurematel suveüritustel, pakkudes külastajatele alkomeetrite kasutamise võimalust, et seeläbi vähendada tõenäosust istuda ürituse järel mootorsõiduki rooli joobeseisundis või alkoholi tarvitanuna. Samas levitatakse ka mitmesugust infomaterjali. Kampaania sõnum on eksponeeritud välimeedias, raadios, tanklates ja mitmetes baarides ning restoranides üle Eesti.
 
Selle aasta esimese viie kuu jooksul on joobes juhid põhjustanud 28 inimvigastustega lõppenud liiklusõnnetust, mida on enam kui poole võrra vähem kui eelmise aasta samal perioodil (87). Algava kampaania eesmärk on selliste liiklusõnnetuste ärahoidmine aasta teisel poolel ja eriti suvekuudel, mil alkoholi üldine tarbimine tavapäraselt kasvab.
 
Joobes mootorsõidukijuhi osalusel toimunud liiklusõnnetustes kaotas 2009. aastal elu 28 inimest ja sai vigastada 351 inimest. Alkohol on endiselt probleemiks valdavalt noorte hulgas - iga teine liiklusõnnetuses osalenud alkoholi tarvitanud mootorsõidukijuht oli noorem kui 30 eluaastat ning vaid viiendik juhte vanemad kui 45 aastat. Kui lisada joobes mootorsõidukijuhtidele ka joobes kergliiklejad, kogunes alkoholi tarbimise tagajärjel liikluses hukkunuid kokku 30 ehk ligi kolmandik kõigist liiklusohvritest. Nendest 10 sõiduautojuhti, 1 mootorrattur ja 2 jalgratturit põhjustasid enda surma ise, 11 sõitjat istus ebakaine juhiga samas autos ning 2 jalakäijat jäid ette purjus juhi autole. Kokkupõrkes purjus juhi autoga hukkusid 1 mopeedijuht koos kaassõitjaga ning 2 vastutulnud sõiduki juhti.
 
Suvekuudel panustab ka politsei oma liiklusjärelevalvetöös rohkem alkoholi tarvitanud sõidukijuhtide avastamisesse ning osaleb kainele sõidukijuhtimisele suunatud ennetavas töös
 
 
Lisainformatsioon:
Urve Sellenberg
liikluskasvatuse talituse juhataja
Maanteeamet
tel: 6119341
gsm: 5040602