Paide vallas liitus naabrivalvega 50 uut majapidamist

14.10.2009

Täna, 14. oktoobril allkirjastati Paide vallas kolme uue naabrivalve sektori koostöölepingud. Uued naabrivalve sektorid asuvad Mäo, Tarbja ja Valgma külades.
 
Kõigis kolmes piirkonnas on naabrivalvega liitumise peamiseks põhjuseks soov hoida kuritegevus oma kodust eemal, ei ole toimunud ühtegi kuritegu, mis oleks olnud ajendiks naabrivalvega liitumisel. Ka politsei sõnul on Mäo, Tarbja ja Valgma külad rahulikud ja turvalised, kuid seda enam tunnustatakse elanike tegevust, kes mõistavad, et turvalisuse säilimise nimel tuleb ka neil pingutada. Järgmise tegevusena plaanitakse uutes naabrivalve
sektorites läbi viia koolitused, kus elanikud saavad infot ohuolukordades käitumise kohta , infot ja nõuandeid politseilt ning Eesti Naabrivalve ühingult.
 
Käesoleval aastal on Järvamaal loodud 13 uut naabrivalve sektorit, kogu Eestis 63 ja see on kolm korda rohkem kui eelmisel aastal. Peamiseks naabrivalvega liitumise põhjuseks on soov teha naabrite ja politseiga koostööd, et ennetada kuritegevust oma kodupiirkonnas.
Lisainfot naabrivalve kohta saab www.naabrivalve.ee
 
\"\"

\"\"

\"\"

\"\"
Teate edastas:
Tiina Ristmäe
MTÜ Eesti Naabrivalve
Tegevjuht
Tel.: 6522522; 5136630