Naabrivalve viib TASUTA Inglismaale!

11.02.2009

Hea naabrivalve liige!

Pakume Sulle ainulaadset võimalust osaleda ühe huvitava ja kasuliku raamatu valmimisel!
Nimelt alustame naabrivalve käsiraamatu koostamist, tahame sinna koondada nõuanded, ideed ja kasulikud näpunäited, mida naabrivalve liikmed saavad oma piirkonnas kasutada. Käsiraamat võiks olla nii ideede allikaks kui ka probleemide lahendusel nö õpikuks, kust võimalikke lahendusi vaadata. 
Et raamat tuleks praktiline ja huvitav, siis palume Sul osaleda raamatu koostamises. Ootame teilt lugusid, ideid, äraproovitud lahendusi, mis on aidanud teie piirkonnas kaasa kuritegevuse vähenemisele, heakorra paranemisele ja üldse heaolu suurenemisele. Kõik, mida koos teinud olete või mõni äraproovitud kasulik idee on oodatud panus käsiraamatu sisuks!
Toome mõne näite, missuguseid lugusid/ideid ootame:
Kasemäe sektor Sauel on loonud paremaks suhtlemiseks ja info liikumiseks huvitava e-lahenduse http://www.eformular.com/tonu250/naabrivalve.html .
Pähkli sektoris Tallinnas Pirital pandi uste muukimise vältimiseks lisametallplaadid ustele ja enam pole võõrad trepikotta sisse saanud.
Viljandis Ugala naabrivalve sektoris käiakse patrullimas – õhtune jalutuskäik koeraga on niikuinii kohustuslik, siis võib meeldiva ühendada kasulikuga.
Tallinnas Nõmmel Rahumäe I sektoris on igal aastal 1.mail piirkonnas heakorratalgud, traditsioon sai alguse 2000 aastal ja kestab tänaseni.
Nii, et teemadering on päris lai, turvalisus on väga lai mõiste nii, et selles osas meie poolt piire ei ole. Kõik tegevused, mis Sinu arvates on aidanud kaasa piirkonna heaolule, pange kirja. Kirjelda ka, kuidas antud lahenduseni jõudsite, kuidas korraldasite ja hinnake tegevuse mõju.
Igasugune lisamaterjal fotode näol on samuti oodatud!
Kõik esitatud lood (mida saab ka vajadusel kontrollida) osalevad loosirattas, kus auhinnafond on päris kopsakas.
Peaauhind on tasuta reis Inglismaale märtsi kuu lõpus. Külastame Inglismaa naabrivalve esindajaid ja vaatame, kuidas seal naabrivalve toimib. Esialgne reisi toimumisaeg on 30.märts kuni 3.aprill. Eesti Naabrivalve koostöös Vabaühenduste Fondiga katab transpordi, majutuse ja kohapealse toitlustamisega seonduvad kulud. Huvitava auhinna on välja pannud Põhja Politseiprefektuuri Kesklinna osakond – nemad pakuvad võimalust osaleda 3 tundi koos piirkonna politseikonstaabliga politseipatrullis Põhja-Tallinnas. Lisaks loosime hulgaliselt välja teisi auhindu, mida on välja pannud meie koostööpartnerid, Tallinna Linnavalitsus, Põhja-Eesti Päästekeskus, Maanteeamet jne.
 
Kuidas edasi tegutseda?
1.    Levita infot oma naabrivalve piirkonnas, kõik naabrivalve liikmed võivad oma lugusid/ideid esitada!
2.    Pane oma lugu vabas vormis kirja. Lugu peab saama vajadusel kontrollida, teisi nõudeid loo sisule ei ole. Kirjelda lühidalt, mida tegite, mis eesmärgil ja mis tulemusi saavutasite.
3.    Saada oma lugu e-mailile info@naabrivalve.ee või meie postiaadressil Tatari 12 Tallinn 10116
4.    Üks inimene võib ka mitu lugu esitada, kõik osalevad loosimises. Saame aru, et mõne tegevuse elluviimisel on osalenud terve sektor ja need ei ole üksikisiku ettevõtmised, kuid auhinnad on siiski personaalselt loo üleskirjutajale ja esitajale. Naabrivalve sektoreid premeerime me kord aastas naabrivalve preemiafondi abil.
5.    Lugude esitamise viimane päev on 28.veebruar 2009
6.    Peaauhinna ja teiste auhindade võitjad avaldame 9.märtsil meie kodulehel ja infolistis.
7.    Seitsmendat punkti polegi, nüüd saate kirjutama asuda
 
Lisainfot konkursi ja plaanitava naabrivalve käsiraamatu kohta saab Eesti Naabrivalve ühingu tegevjuhilt Tiina Ristmäelt telefonil 6522522; 5136630 või e-maili teel tiina@naabrivalve.ee
 
Kirjutamislusti soovides
Eesti Naabrivalve ühing