Kutse laste internetiohutuse loengule

05.02.2009
10. veebruar kell 16:00 Nordic Hotel Forumis
 
10. veebruaril tähistab Eesti 50 maailma riigi seas turvalise interneti päeva.
 
Selle päeva puhul korraldab laste internetiturvalisuse suurendamisele suunatud algatus Veebivend lapsevanematele avaliku loengu, mille eesmärgiks on anda teadmisi ja praktilisi juhiseid, kuidas oma last interneti ohtude eest kaitsta.
 
Avaliku loengu avab Evelin Ilves, kes ka tutvustab ka Tiigrihüppe SA konkursi „Lõksud internetis“ tulemusi. Oma teadmisi internetiturvalisusest, praktilistest juhtumitest ja näpunäidetest vanematele jagavad pikaajalise interneti turvalisuse alase õpetamiskogemusega Kalev Pihl (Sertifitseerimiskeskuse juhataja) ja Viimsi kooli psühholoog Katrin Kaljula.
Lisaks saab nõu, kuidas arvutit seadistada nii, et selle kasutamine oleks võimalikult turvaline.
 
Soovi korral saavad vanemad ka lapse kaasa võtta. Lastele viikse üritusel läbi toredaid mänge ja näidatakse lastepäraseid internetiohutuse alaseid materjale.
 
Ootame Sind osalema tasuta loengus teisipäeval, 10. veebruaril kell 16:00 Tallinnas Nordic Hotel Forumi Siriuse konverentsisaalis. Üritus kestab kokku umbes 2 tundi.
 
Oma tulekust anna palun märku eesti@microsoft.com /6679880
 
Sind oodates,
Veebivend
 
Veebivend on 2006. aastal alguse saanud ettevõtmine, millega teavitatakse lapsi, nende vanemaid ja õpetajaid internetis peituvate ohtude eest. Ühtlasi õpetatakse, kuidas internetis ümber käia isikuandmete ning digitaalse loominguga.
 
Internetiohutuse alaste materjalidega saab tutvuda:  http://laste.arvutikaitse.ee/ ja www.microsoft.ee/veebivend