Kuressaare naabrivalve saab lisa!

16.02.2009
Homme, 17.02 algusega kell 13.00 allkirjastatakse Torni naabrivalve koostööleping, mis on ametlikuks alguseks Torni naabrivalve sektorile. Allkirjastamine toimub Kuressaare Linnavalitsuses ning koostöölepingu teisteks osapoolteks on Kuressaare Linnavalitsus, Kuressaare politseiosakond ning MTÜ Eesti Naabrivalve.
Torni sektor on teine naabrivalve piirkond Kuressaares ja üldse Saaremaal. Tegemist on kortermajaga, kus naabrivalvega liitub 13 leibkonda. Torni naabrivalve sektori vanema Anneli Arderi sõnul neil suuri turvalisusega seonduvaid probleeme piirkonnas ei ole, elanikud soovivad pigem hoida rahulikku ja turvalist piirkonda ja naabrivalve on üks hea võimalus selle eesmärgi elluviimiseks. Naabrivalve liikumise üks põhieesmärke ongi kuritegude ennetus, oluliselt lihtsam on kuritegusid ära hoida, kui kurjategijat teolt tabada või hiljem kätte saada.
Torni naabrivalve sektor on käesoleval aastal juba kümnes uus naabrivalvesse kaasatud piirkond Eestis. Kui 2008 aastal lisandus meile üle Eesti 25 uut naabrivalve sektorit, siis selle aasta algus näitab oluliselt suuremat huvi naabrivalve vastu. Kokku on Eestis 367 naabrivalve sektorit kuhu kuulub ligikaudu 8000 leibkonda.
 
Lisainformatsioon:
Tiina Ristmäe
MTÜ Eesti Naabrivalve
Tegevjuht
Tel.: 6522522; 5136630