Head uut aastat!

05.01.2009
Hea naabrivalve liige!
 
Eesti Naabrivalve ühingu poolt soovime uueks aastaks palju kordaminekuid, et iga uus päev tooks kaasa meelerahu ja rõõmu!
 
Möödunud aasta oli Eesti Naabrivalvele tegevusterohke. Tegevust alustas 24 uut naabrivalve sektorit üle Eesti, kus osaleb ligi 500 Eesti elanikku. Naabrivalve kaardil on nüüd ka Jõgevamaa, kus naabrivalvega liitus Särje küla. Uusi naabrivalve piirkondi tuli ka Harjumaalt, Pärnumaalt, Järvamaalt, Viljandist, Paidest ja Tallinnast!
 
Jätkasime koostööd ühingu suursponsori ERGO Kindlustusega, muuhulgas korraldasime naabrivalvet tutvustavaid infopäevi Tallinnas, Jõhvis ja Narvas. Naabrivalve liikmed kasutasid ERGO Kindlustuse poolt pakutavat 10% soodustust kodu kindlustamisel ja see pakkumine kehtib naabrivalve liikmetele ka 2009 aastal.
 
Ühingut toetasid läbi erinevate projektide Tallinna, Kuressaare ja Viljandi Linnavalitsused, Harku, Rae, Viimsi, Saku ja Saue Vallavalitsused.
Rahastust saime ka Avatud Eesti Fondist ja Kodanikuühiskonna Sihtkapitalist.
 
Naabrivalve liikmed osalesid 2008 aastal mitmel koolitusel, mida ühingu abiga on võimalik organiseerida, viimasena toimus Piirsalus Läänemaal tuleohutuskoolitus. 2008 aasta lõpus alustasime koostöös Tartu Ülikooli Õigusteaduskonnaga naabrivalve tulemuslikkuse uuringuga, mille tulemused saame hiljemalt jaanuari lõpuks. Tihedalt suhtlesime möödunud aastal meie välismaiste koostööpartneritega – naabrivalve kohta levis info alustades Kõrgõstanist lõpetades Inglismaaga. Meie kogemus näitab, et elanikega suhtlemine ja koostöö on äärmiselt oluline kõikides riikides, sõltumata riigikorrast.
 
2009 aasta esimesed naabrivalve sektorid juba ootavad koostöölepingute allkirjastamist – Kuressaares, Tallinnas, Murastes. Jätkame naabrivalve idee tutvustamisega, uute sektorite loomisega ja naabrivalve liikmete nõustamisega.
 
Suurematest plaanidest veel – tahame koostada naabrivalve liikme nö käsiraamatu, kuhu kogume häid näiteid naabrivalve sektorites elluviidud tegevustest. See raamat oleks nii ideeallikaks kui ka käsiraamatuks, mida erinevates olukordades ette võiks võtta. Nii, et kui kellelgi juba praegu mõni hea ja õpetlik juhtum teistega jagada oleks, siis saatke see meie
poole teele!
 
Ootame väga ka naabrivalve liikmete ideid ja ootusi ühingu tegevuste osas ja katsume neid siis üheskoos ellu viia! Mulle meeldib üks Hiina vanasõna, mis ütleb, et kui igaüks oma ukseesise puhtaks pühib, saab kogu tänav puhtaks. Minu jaoks tähendab see seda, igaühel on võimalus anda oma panus meie heaolusse ja tihtipeale ei nõugi see teab mis suurt pingutust. Hoolivus ja abivalmidus ei tohiks meid maha jätta ka aastal, mis võib kujuneda keeruliseks ja väljakutsete rohkeks!
 
Turvalist 2009 aastat soovides
Tiina Ristmäe
MTÜ Eesti Naabrivalve
Tegevjuht