ERGO alustab õigusabikindlustuse vahendamist

02.06.2009

Alates 1. juunist saab ERGO kontorites osta õigusabikindlustust, mille pakkujaks on Euroopa suurim õigusabikulude kindlustusselts D.A.S.
 
Tegemist on kahe kindlustusseltsi koostööga, millega ERGOst saab D.A.S õigusabikulude kindlustustoodete vahendaja Eestis.
 
ERGO juhatuse liikme Sergei Vahnitski sõnul on kahe seltsi koostöö aluseks kuulumine Euroopa ühte suurimasse ERGO Kindlustusgruppi (ERGO Versicherungsgruppe AG). „On loomulik, et ühendame jõud ja teadmised-oskused ka Eestis. Õigusabikindlustusega laiendab ERGO veelgi oma senipakutavat kindlustusteenuste ja pensionilahenduste valikut ning annab kliendile võimaluse saada terviklikuma kaitse paljude ootamatute olukordade puhul. Lai haare, kvaliteetsed teenused ning personaalne professionaalne nõustamine suurendab ERGO konkurentsieelist kindlustusturul,“ ütles Sergei Vahnitski.
 
D.A.S. Õigusabikulude Kindlustuse ASi juhatuse liikme Maiko Kalveti kinnitusel aitab sõsarfirma ERGO suurim kontorite- ja agentidevõrk teenindada õigusabikindlustuse kliente kõikjal üle Eesti. „Õigusabikulude kindlustus on tänavu olnud ainus kasvav kindlustusvaldkond Eestis, sest majanduskriisi ajal loevad inimesed senisest hoolikamalt raha ega maksa kergekäeliselt kinni kellegi teise põhjustatud kahju,“ lausus Kalvet. „Kuna õiguse jaluleseadmine võib kujuneda väga kulukaks ning seda eriti veel mõne suure ja tugeva vastaspoolega vaieldes, on juriidilisi riske mõistlik maandada kindlustusega. Lääne-Euroopas on tavaline, et lisaks kodu-, sõiduki- ja elukindlustusele sõlmitakse täiendavat kaitset pakkuv
õigusabikulude kindlustus.“
 
Õigusabikulude kindlustuse mõte on aidata inimesi oma seaduslike õiguste eest seismisel. Ühelt poolt hüvitab D.A.S õiguse jaluleseadmiseks kuluva raha, teisalt annab selts nõu, kuidas saab kõige paremini vältida seda, et kellegi teise käitumine inimese eelarvesse augu lööb.
 
D.A.S. Õigusabikulude Kindlustuse AS pakub erinevate õigusabikulude kindlustamist, kahjujuhtumite korral juriidilist nõustamist ning õiguslike huvide kaitsmist nii era- kui äriklientidele Eestis ja välismaal.
 
Kahjujuhtumi korral hüvitab D.A.S. klientidele advokaatide, tunnistajate ja ekspertide tasud, riigilõivud, kohtuotsuse järgi väljamõistetud vastaspoole kohtukulu, reisikulu välismaistes kohtutes toimuvatele istungitele ja täitekulu ning tasub vajadusel kliendi eest ka kautsjoni. Eestis algavad õigusabikulude kindlustuse hinnad alates 42 kroonist kuus.
 
ERGO Kindlustus AS on Eesti juhtivaid kahjukindlustusseltse, kes pakub vara kindlustamise terviklahendust nii eraisikutele kui ettevõtetele. ERGO teenindab Eestis aasta jooksul 230 000 klienti, olles kahjukindlustusturul suuruselt teine selts. ERGO Kindlustus kuulub Saksamaa suuruselt teise ERGO Kindlustusgruppi, mis teenindab enam kui 34 miljonit klienti 31 Euroopa ja Aasia riigis.
 
D.A.S on 1928. aastal asutatud Euroopa suurim õigusabikulude kindlustaja, kes tegutseb 16 Euroopa riigis ning alates 2006. aastast ka Eestis. Enam kui 10 miljoni kliendi ja rohkem kui 9000 töötajaga on D.A.S. õigusabikulude kindlustuses suurim oma ala asjatundja Euroopas. Kõigis Euroopa riikides teeb D.A.S. koostööd mainekate õigus- ja advokaadibüroodega, tagades nii klientidele kõrgetasemelise juriidilise esindamise. D.A.S. aitab aastas lahendada rohkem kui 800 000 kindlustusjuhtumit üle Euroopa.
 
Lisainfo:
Maiko Kalvet
D.A.S. Õigusabikulude Kindlustuse ASi juhatuse liige
Mobiiltelefon 502 7553
Telefon 679 9452
 
Anu Vahtra-Hellat
ERGO Kindlustuse AS
Kommunikatsioonijuht
A. Lauteri 5
10114 Tallinn
Harjumaa Eesti
Tel +372 610 6610
Faks +372 610 6501