Eestimaa Looduse Fond kutsub abipäästjate koolitusele!

11.02.2009
Eestimaa Looduse Fond kutsub abipäästjate koolitusele.
 
Niisiis on aastanumber uus ja Eestimaa Looduse Fond jätkab abipäästjate koolitustega poolelijäänud kohast.
Kuigi välja hõigatud oli, ei toimu selle aasta esimene koolitus mitte Tallinnas. Siiski, pärast ühekordset koolitust Virumaal oleme tagasi pealinnas.
Seekordne tarkuse taganõudmine saab toimuma Rakveres 21.- 22.veebruaril 2009. Algus on 9 00. ja täpne toimumise koht on Rakvere päästekomando, Tallinna 38.
Kes soovib osaleda, palun ennast registreerida kuni 20.veebruarini ( k.a.) aadressil antti@elfond.ee
 
Koolitusest.
 
Eesti metsad on viimastel aastatel olnud päris mitmete põlengute meelevallas. Tihti on põlengud vaata et liigagi suured väikese Eesti kohta. Päästeametil endal on pritsimeeste arv piiratud ja sestap on selliste suurte põlengute korral iga oskaja abimees kullahinnas.  
Et seda oskamist ka kusagil õppida saaks, siis on käivitatud uus koolituste seeria vabatahtlike metsatulekahjudega võitlejate väljaõpetamiseks. Osaliselt käsitletakse koolitusel ka naftareostustõrjet.  
Mõte on anda võimalikult paljudele inimestele teadmisi ja oskusi, mis aitaksid neil mitte palju kehvemini päris tuletõrjujatest võidelda metsatulekahjudega.  
Saadud teadmistest on kasu ka näiteks koduse kahjutule tekkimisel.  
Näpp püsti, paljud meist siis tegelikult oskavad tuletekki ja tulekustutit kasutada?  
Võibolla on seda ainult korra elus ja loetud sekundite jooksul vaja, aga siis hädasti.  
 
Õpe toimub Päästeameti poolt koostatud uue õppekava alusel. Koolitus vältab kokku 16 tundi (tunnid on laupäeval ja pühapäeval) ning   kursuse läbinu saab abipäästja pädevusele vastava tunnistuse.
 
Koolitused on tasuta. Kohapeal toitlustamine ja kohvipausid. Kes kaugemalt tulevad teadku, et kohapeal ööbimise võimalust ei ole, seega palun sellega arvestada.  
 
Projekti läbiviimist toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.  
 
Lisainfo:  
Antti Asu  
ELFi projektijuht  
Tel. 5184573