Aita koostada sügiseste kohalike omavalitsuste kodanikuühenduste manifesti!

13.07.2009

Eesti Mittetulundusühingute ja Sihtasutuste Liit (EMSL) valmistab praegu ette Eesti kodanikuühenduste manifesti sügisesteks kohalikeks valimisteks.
 
2007. aastal tegime sarnase asja Riigikogu valimiste eel – mõte on selles, et pakkuda kodanikuühenduste poolt enne valimisi kandidaatidele välja ideid, kuidas nemad valituks osutudes saaksid teha, et kodanikuühiskond Eestis tugevamaks saaks. Toonane manifest oli küllalt edukas (üheks tulemuseks oli näiteks Kodanikuühiskonna Sihtkapitali asutamine, aga ka näiteks see, et nii poliitikuid, ajakirjanikud kui ka teised hakkasid veidi paremini aru saama, mida kodanikuühendused teevad ja miks see vajalik on), seepärast soovime sarnast asja teha ka nüüd. Kohalike valimiste puhul on aga selge, et ühenduste ja omavalitsuse suhted ning vajadused on eri kohtades erinevad, seepärast püüame praegu leida igas omavalitsuses ühe kontaktisiku.
 
Soovime, et see inimene uuriks kohalike inimeste ja kodanikuühenduste käest, kas teie pool võib olla huvi selleks, et ühiselt läbi mõelda, mis võiks vallavalitsusega suheldes edaspidi paremini olla ja kuidas seda teha (mitte niivõrd valdkondlikud küsimused nagu mõne tee asfalteerimine vms, vaid teemad, mis ühenduste ja omavalitsuse koostööd puudutavad) ning kui manifesti tegemiseks läheb, siis oleks „sidepidajaks“ meie ja kohapealsete ühenduste vahel, et kuidas läheb. See inimene võiks olla näiteks mõne kodanikuühenduse eestvedaja või muidu aktiivne tegija, kes ise ei kandideeri valimistel (muidu võib siin huvide konflikt tekkida).
 
Neil, kes on huvitatud selleks kohalikuks kontaktinimeseks olemisest, palun mulle teada anda. Minu e-posti aadress on martin@ngo.ee. Augusti alguses toimuvad ka kohtumised, kus saame lähemalt arutada manifesti asju.
5. augustil kell 10 Tallinnas ja kell 17 Jõhvis ning 6. augustil kell 12 Tartus ja kell 17 Pärnus. Palun andke osalemissoovist teada martin@ngo.ee, täpse koha anname huvilistele teada augusti alguses.
 
Tervitades
Martin Meitern
EMSL