Uus sektor Tallinna kesklinnas

04.09.2008

Teisipäeval, 19.augustil allkirjastati Tallinna Kesklinna Valitsuses Tehnika 117 naabrivalve sektori leping. Allkirjastajateks olid Kesklinna linnaosa vanem Marek Jürgenson, Kesklinna politseiosakonna vanemkomissar Andres Truss, Munitsipaalpolitsei Ameti juhataja Kaimo Järvik, Eesti Naabrivalve ühingu tegevjuht Tiina Ristmäe ja sektori vanem Oleg Hartšenko.

Tehnika 117 naabrivalve sektoris on 8 peret, kes on valmis naabrite ning politseiga koostööks oma kodupiirkonna turvalisuse ja heakorra nimel.

Allkirjastamisel rääkis vanemkomissar Andres Truss, et arvatavasti peale kriminaalmenetluse seaduse muudatust tulevad peamiselt kaubanduskeskusest oma kuritegusid sooritavad kurjategijad tänavale tagasi. Sellepärast on uute naabrivalve sektorite moodustamine  positiivne elanike algatus.

 Paljusid varavastaseid kuritegusid saab ennetada, kui inimesed on hoolikad ja tähelepanelikud.  Korteri ustel on korralikud turvalukud, trepikoja uks hoitakse lukus, et võõras sisse ei pääseks. Räägitakse lastele, miks ei tohi võõraid koju kaasa kutsuda. Piirkond on naabrivalvega liitunud ning elanikel on teadmised, kuidas erinevates olukordades reageerida - keda appi kutsuda või kuidas ise sekkuda.

Tihtipeale majaelanikud märkavad  kahtlast tegevust oma kodu ümbruses, kuid alati ei osata selle infoga midagi peale hakata. Kõikidel naabrivalve sektori liikmetel on peale oma naabrite kontaktide ka politsei, linnaosa valitsuse ja munitsipaalpolitsei kontaktisikute andmed,  kui inimene näeb midagi kahtlast saab ta info edastada ning ametnikele jääb kohustus  reageerida.

 Kuid naabrivalve pole ainult oma vara kaitsmiseks ühinenud piirkonna elanike algatus. Väga tähtis on ka maja ja kogu ümbruskonna heakord ning head suhted naabritega. Puhas ja sõbralik elukeskkond peletab iseenesest kõige paremini varguseid ja vandaalsust.

Nii, et tegelikult algab naabrivalve sõbralikust "terest!" oma naabrile.

 Naabrivalve ühingu ülesanne on koordineerida naabrivalve alast tegevust üle Eesti. Tallinnas, Harjumaal, Raplamaal, Viljandis ja Ida-Virumaal on tööl oma piirkondlikud projektijuhid. Täpsemalt saab naabrivalvest lugeda www.naabrivalve.ee ja naabrivalve blogis www.eesti-naabrivalve.blogspot.com

Tallinna naabrivalve tegevust rahastab Tallinna Linnavalitsuses kuritegevuse ennetamise komisjon. Ühingu suursponsor on ERGO  Kindlustus ja kõik naabrivalve liikmed saavad Ergo Kindlustuses oma kodu ja vara soodsamalt kindlustada.
 
 Anne-Lii Rello
Eesti Naabrivalve
Tallinna projektijuht