Naabrivalve laieneb Viljandi linnas

07.10.2008
Täna kirjutatakse alla naabrivalve koostööleping, mis on sümboolseks alguseks Valuoja 17A naabrivalve sektorile Viljandis. Tegemist on 31se naabrivalve piirkonnaga Viljandis, kogu Eestis on loodud 347 sektorit.

Valuoja 17a sektori vanema Agne Närripä sõnul on neil viimasel ajal toimunud mitmeid sissemurdmisi autodesse. „Kindlasti olukord paraneb, kui inimesed hakkavad kahtlast olukorda märgates sekkuma – kas naabriga ühendust võttes või siis otse politseisse helistades. Naabrivalve raames on meil ka lihtsam infot levitada,“ arvas Närripä.

Kogemused näitavad, et majanduslangusega kaasneb ka kuritegevuse kasv.Seetõttu on oluline, et inimesed meie majandusolukorda teades oskavad ning tahavad oma kodu ja vara hoida. Naabrivalve on üks hea meetod, kus koostöös naabrite, politsei ja kohaliku omavalitsusega saab ohtusid ennetada.

Naabrivalve on kodanike algatusel ja initsiatiivil põhinev kogukonnaliikumine, mida koordineerib 2000 aastal loodud Eesti Naabrivalve ühing.Eesti Naabrivalve tegemistest saate lugeda ühingu koduleheküljelt www.naabrivalve.ee või blogist http://eesti-naabrivalve.blogspot.com/

 

Lisainformatsioon:

Tiina Ristmäe
MTÜ Eesti Naabrivalve
Tegevjuht
Tel.: 5136630