Ida-Virumaal asub tööle naabrivalve projektijuht!

06.03.2008

Eesti Naabrivalve ühingu uus projektijuht Ida-Virumaal on Aleksandr Bondarenko.

Alates märtsist on Eesti Naabrivalve ühingul Ida-Virumaal oma esindaja, kelle esmased ülesanded on olemasolevaid naabrivalve sektoreid toetada ja uusi sektoreid luua. Turvalise kogukonna loomisel ja hoidmisel on oluline ühine tegevus naabrivalve koostööpartneritega. Nendeks on näiteks politsei, kohalikud omavalitsused ja mitmed organisatsioonid, mis tegelevad turvalisusega.

Ida-Virumaal on tänaseks loodud 47 naabrivalve sektorit, rohkem kui tuhande osavõtjaga. Eesti Naabrivalve ühingu tegevjuhi Tiina Ristmäe sõnul toimus Ida-Virumaal kiire naabrivalve sektorite kasv 2004-2005 aastal, kõige rohkem oli liitujaid Narvas. „Kogemus on näidanud, et kohalik esindaja aitab naabrivalve edukusele suuresti kaasa. Maakondlik projektijuht nõustab juba olemasolevaid sektoreid, näiteks koordineerib koostööd politsei ja turvalisusega seotud firmadega või aitab korraldada erinevaid koolitusi. Kindlasti on projektijuht just see inimene, kes aitaks kogu maakonnas levitada infot naabrivalvest,” ütles Ristmäe.

Ida-Virumaal toetab naabrivalve tegevusi ühingu suursponsor Ergo Kindlustus.

Naabrivalve ühing loodi aastal 2000. Kodanikualgatusest tekkinud ühing toimib elanike aktiivsel tegutsemisel ning selle eesmärk tõsta elanike turvalisust kodudes ja nende lähemas ümbruskonnas.

Lisainfo:
Aleksandr Bondarenko
Ida-Virumaa naabrivalve projektijuht
e-mail aleksandr@naabrivalve.ee  
telefon: 53 42 97 67

Tiina Ristmäe
MTÜ Eesti Naabrivalve
Telefon: 65225522; 5136630
www.naabrivalve.ee