Eesti Naabrivalve premeerib tublimaid naabrivalve sektoreid

26.04.2008

Eesti Naabrivalve ühing annab 26.aprillil toimuval üldkoosolekul välja rahalised preemiad kuuele naabrivalve sektorile üle Eesti. Preemia vääriliseks osutus näiteks Keemikute 4 naabrivalve sektor Maardus, kus elanike initsiatiivil ja koostöös politsei ning kohaliku omavalitsusega on kord ja rahu majja saadud. Parandatud on valgustust ning tegeletud heakorra ja korrastustöödega. Lisaks viiakse sektoris läbi ka naabrivalve patrulli, mis kindlasti ümbruskonnas laiemalt positiivset mõju avaldab.

Plessi sektoris Võrumaal tegeletakse järjepidevalt kogukonnatöö ja omavahelise suhtlemisega, et säilitada piirkonnas rahu ja turvalisus. Naabrivalve ühingu abiga on läbi viidud erinevaid koolitusi, regulaarselt korraldatakse sektori kokkusaamisi. Ideaalis ongi naabrivalve just see, et püütakse hoida saavutatud turvalisust ja seda just Plessi sektoris tehakse.

Lisaks premeeritakse veel Piirsalu I ja Piirsalu II sektoreid Läänemaal ning Möldre tee 7 ja Liikuri 20 sektoreid Tallinnast. Nimetatud sektorites on tabatud autovargaid, ära hoitud varguseid ja alkoholi tarvitanud inimese auto juhtimist. Kõikide premeeritud sektorite ühiseks omaduseks on naabrite järjepidev tegutsemine oma kodupiirkonna turvalisuse suurendmaiseks. Preemiafondi suurus on 50 000 krooni.

Üldkoosolekul antakse üle ka tänumeened ühingu koostööpartneritele, kes naabrivalve sektorite liikmete arvates on naabrivalve arengule oluliselt kaasa aidanud. Tunnustuse saajate hulgas on nii politseinike, kohaliku omavalitsuse ametnikke kui ka eraettevõtete esindajaid.

Eesti Naabrivalve ühingu üldkoosolek toimub 26.aprill kell 12.00-16.00 Tallinnas Rahvusraamatukogu väikeses saalis.

Lisainformatsioon
Tiina Ristmäe
MTÜ Eesti Naabrivalve
Tegevjuht
Telefon: 51 36 630