Abipäästjate koolitused Tallinnas

01.12.2008
Tere,
 
Pakume teile võimalust osaleda Eestimaa Looduse Fondi abipäästjate koolitusel. Abipäästjad on vabatahtlikud, kes aitavad tuletõrjujatel metsa kustutada. Õpe toimub Päästeameti poolt koostatud uue õppekava alusel. Koolitus vältab kokku 16 tundi (tunnid on laupäeval ja pühapäeval) ning kursuse läbinu saab abipäästja pädevusele vastava tunnistuse.  
Koolitused on tasuta. Kohapeal toitlustamine ja kohvipausid. 
Osaleda soovijatel tuleb ennast koolitusele registreerida e-posti teel aadressil antti@elfond.ee
 
Eesti Naabrivalve
 
 
Hea huviline,                                   Abipäästja baaskusrsuse õppekava.doc
 
Praegu võib juba öelda, et vabatahtlike koolitamine abiks tuletõrjujatele metsa kustutama kannab vilja. Ainuüksi kahe esimese koolitusega on oskajate read täienenud pea poolesaja võrra. Seda pole vähe.  Nüüd liiguvad koolitused suvepealinnast Harjumaa suunas.
Sestap ongi kohane teavitada Teid abipäästja koolituste seeria jätkumisest Tallinnas.
 
Seekordne abipäästjate koolitus toimub 13.-14. detsembril 2008. algusega kell 09.00 hommikul. Tallinnas, Mustamäe päästekomandos, aadressil Linnu tee 75a. Kes soovib osaleda, palun ennast registreerida kuni 12. detsembrini ( k.a.)
 
Järgmised koolitused on kavandatud samasse kohta. Samuti on ette näha ühte - kahte koolitust Ida-Virumaale. Kuid ajad on veel täpsustamisel, seepärast jälgige teadandeid.  
 
Osaleda soovijatel tuleb ennast koolitusele registreerida e-posti teel aadressil antti@elfond.ee
 
Pandagu vaid tähele, et praegu on Päästeametiga kokku lepitud vaid ühe koolituse toimumine selle aastanumbri sees. Sellepärast on edasiste ja uue aasta alguses toimuvate koolituste toimumise aja ja koha Teile teavitamine minu jätkuv hool.
 
Koolitusest.
 
Eesti metsad on viimastel aastatel olnud päris mitmete põlengute meelevallas. Tihti on põlengud vaata et liigagi suured väikese Eesti kohta. Päästeametil endal on pritsimeeste arv piiratud ja sestap on selliste suurte põlengute korral iga oskaja abimees kullahinnas.  
Et seda oskamist ka kusagil õppida saaks, siis on käivitatud uus koolituste seeria vabatahtlike metsatulekahjudega võitlejate väljaõpetamiseks. Osaliselt käsitletakse koolitusel ka naftareostustõrjet.  
Mõte on anda võimalikult paljudele inimestele teadmisi ja oskusi, mis aitaksid neil mitte palju kehvemini päris tuletõrjujatest võidelda metsatulekahjudega.  
Saadud teadmistest on kasu ka näiteks koduse kahjutule tekkimisel.  
Näpp püsti, paljud meist siis tegelikult oskavad tuletekki ja tulekustutit kasutada?  
Võibolla on seda ainult korra elus ja loetud sekundite jooksul vaja, aga siis hädasti.  
 
Õpe toimub Päästeameti poolt koostatud uue õppekava alusel. Koolitus vältab kokku 16 tundi (tunnid on laupäeval ja pühapäeval) ning   kursuse läbinu saab abipäästja pädevusele vastava tunnistuse.  
Koolituse teemad on manuses.  
 
Koolitused on tasuta. Kohapeal toitlustamine ja kohvipausid. Kes kaugemalt tulevad teadku, et kohapeal ööbimise võimalust ei ole, seega palun sellega arvestada.  
 
Projekti läbiviimist toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.  
 
Lisainfo:  
 
Antti Asu  
ELFi projektijuht  
Tel.   5184573