OLE VALMIS!

 
Naiskodukaitse andis eile, 29. aprillil välja mobiilirakenduse „Ole valmis!“, mis õpetab kuidas õnnetusteks ja kriisiolukordadeks paremini valmistuda.
Rakenduse saab tasuta alla laadida Google Play poest: https://play.google.com/store/apps/details?id=ee.naiskodukaitse.olevalmis

Mobiilirakendusest „Ole valmis!“ leiab juhiseid erinevates olukordades käitumiseks. Näiteks, mida teha siis, kui elekter on ära läinud, oled metsa eksinud või kuidas anda esmaabi. Infot saab veel näiteks tule- ja veeohutuse, loodusõnnetuste, elutähtsate teenuste katkestuste, küberturvalisuse ja erinevate julgeolekuohtude kohta.

Inimesed leiavad rakendusest ka nädalaseks iseseisvaks hakkamasaamiseks mõeldud koduste- ning evakuatsioonivarude nimekirja ning rakendus võimaldab testida enda varustatuse taset.

Lisaks on rakendusse koondatud erinevad kasulikud telefoninumbrid, millele saab keskkonnast otse helistada.

Naiskodukaitse esinaise Airi Toominga sõnul on mobiilirakendus väljatöötatud soovist anda käesolevaid juhiseid edasi võimalikult paljudele inimestele. „Organisatsioonisiseselt on kogu selle info jagamiseks väljatöötanud Naiskodukaitse ohutushoiu kursus, aga kahjuks ei suuda me kõiki Eesti inimesi vajaliku kiirusega koolitada, seetõttu anname infot edasi ka mobiilirakenduse kaudu,“ sõnas Tooming. 

Rakenduses leiduv info on kokku koondatud paljude koostööpartnerite abiga, näiteks sisaldab see osaliselt elanikkonnakaitse rakkerühma poolt kokkupandud käitumisjuhiseid ja mitmeid Päästeameti poolt väljaantud materjale.

Rakendus on hetkel valmis Android telefonidele, aga õige pea on saadaval ka iPhone`i kasutajatele. Nende inimeste jaoks, kes nutitelefoni ei kasuta, lisatakse rakenduses sisalduvat infot järgemööda Naiskodukaitse koduleheküljele www.naiskodukaitse.ee