• Uudised
Naabrivalve – hooli, märka, reageeri
10.10.2019

Hiljuti allkirjastati neljapoolne leping vallavalitsuse, politsei, Eesti Naabrivalve ja MTÜ Österby Külaseltsi poolt uue naabrivalve piirkonna loomiseks. Liitujaid oli 16 majapidamist. Vallas on seni liitunud 13 piirkonda 171 majapidamisega.

Piirkonna vanema Ringo Härma sõnul tekkis mõte naabrivalvest juba mõnda aega tagasi, kui kohapeal käis naabrivalvet tutvustamas tegevjuht Marek Väljari. Talvisel ajal kui jää kannab, on piirkonnas näha rohkem võõrast rahvast. Sooviks oli hoida naabritega tihedamat kontakti üheskoos panustades kuriteoõnnetusse ja ohu korral üksteist abistades. Kaasa aitas ka meediast saadud info mujal toimuvate varguste ja huligaansuste kohta. Lisaboonuseks on Naabrivalve liikumisega kaasnev ühtekuuluvustunne ja ühise tegutsemise rõõm. Paigaldatud naabrivalve sildid annavad teada, et piirkonna inimesed suhtlevad omavahel ja hoolivad üksteisest.

Sõbralik naeratus ja „Tere„ naabrile olgu esimene samm, et muuta tõeliseks koduks piirkond, kus elate. Naabrivalvega liitumine on odavaim turvalisuse tõstmise viis.

Naabrivalvega liitumisest huvitujad leiavad vajalikku infot ka MTÜ Eesti Naabrivalve kodulehelt :www.naabrivalve.ee.

Jüri Siim
Eesti Naabrivalve maakondlik arendusjuht

Allikas: Viru-Nigula Valla Ajaleht

›› Vaata kõiki uudiseid | ›› Vaata arhiivi