• Uudised
Perearst tabas õnnetuskohalt põgeneda soovinud roolijoodiku
19.12.2006

Läinud reedel üritas naisterahva alla ajanud ja vastu posti põrutanud purjus veokijuht sündmuskohalt põgeneda, kuid teda hoidis kinni Rakvere linnavolikogusse kuuluv perearst Tamara Vahtra-Aasmets.

Reedel kella 16.30 ajal sõitis Vinni vallas Mõdriku - Vilgu - Väike-Maarja tee kuuendal kilomeetril alkoholijoobes Urmase (47) poolt juhitud veoauto ZiL 130 otsa teepeenral kõndinud Annele (sündinud 1943) ja põrutas seejärel vastu posti, kirjutas Virumaa Teataja.

igastusi saanud jalakäija toimetati Rakvere haiglasse. Haigla peaarst Sirje Kiisküla ütles, et naine vaadati üle erakorralise meditsiini osakonnas ning saadeti samal päeval kodusele ravile.

Sündmuskohalt jalga lasta soovinud Urmase püüdis sealsamas kinni juhuslikult mööda sõitnud perearst Tamara Vahtra-Aasmets.

«Tulime just koju ja nägime, et veoauto sõitis hästi aeglaselt mööda teed. Ja siis käis hirmus prahmakas, sädemeid hakkas lendama, seejärel mattus Inju küla pimedusse ja meie maja ka,» rääkis Koeraveres elav kange naine, kes toimunut nähes istus autosse ning sõitis avariikohale.

«Ma mõtlesin, et äkki on keegi seal viga saanud,» lisas meedik.

Kohale jõudnud, leidis ta vaid veoki ning mahasõidetud posti. Alkoholijoobes autojuht, autovõtmed käes, üritas põgeneda. See tal aga ei õnnestunud, sest Tamara Vahtra-Aasmets oli kindel, et roolijoodik tuleb kinni pidada.

«Mingid noormehed tõid talle jope ning rääkisid, et mis ma tast kinni hoian. Äsja tingimisi vabastatud mees satub nüüd uuesti trellide taha,» rääkis Vahtra-Aasmets ja lisas, et kõike saab andestada, kuid mitte sõitmist purjuspäi.

Rakvere politseist öeldi, et neil puuduvad andmed selle kohta, et Urmas oleks varem karistatud. Küll aga ollakse politseis tänulikud Tamara Vahtra-Aasmetsale purjuspäi avariisse sattunud autojuhi kinnipidamise eest.

Reedel tuli politseinikke ligi 20 minutit oodata.

«Huvitav, et politsei kohaletulek võtab nii palju aega,» imestas kogu selle aja vältel Urmast kinni hoidnud naine.

Politsei põhjendas viivitust teiste väljakutsetega samal ajal.

›› Vaata kõiki uudiseid | ›› Vaata arhiivi