• Uudised
Tähelepanemiseks lastevanematele – mida jälgida talvises liikluses?
08.02.2007

Lõpuks ometi on lumi maha sadanud ning kõigil suurtel ja väikestel võimalus talvest mõnu tunda! Et rõõmud jääksid tõesti rõõmudeks, palume lastele selgitada libeda ja pimedaga seotud ohte!

Tuletage lastele meelde, et libe on kõigil- nii jalakäijatel kui autodel! Sõidukite peatumisteekond võib libedaga pikeneda mitmeid kordi! Kui kuival asfaldil 50 km/h sõitva auto peatumisteekond on ca 28 m, siis jäisel teel võib see pikeneda kuni 100 m.

Rääkige palun sõidutee ääres asuvatest hangedest, mis tõmbavad lapsi turnima. Kahjuks on mõnigi laps niimoodi lohisenud mööduva sõiduki rataste alla.

Ettevaatust ühissõidukipeatustes- need on väga libedad. Soovitame väiksematel lastel siseneda ja väljuda esimesest uksest, siis on ka juhil parem näha kui midagi juhtub!

Pimeda ajal on raskem määrata läheneva sõiduki kiirust ja kaugust, eriti lumesajus. Soojad jopekapuutsid võivad varjata nähtavust!

HELKUR. Tallinna linna tänavad on kohati väga halvasti valgustatud- mis siis veel maapiirkondadest rääkida. Helkuri valguskiir tuletab juhile meelde, et ka jalakäijad on olemas. Korralik helkur on lähitulede valguses nähtav juba 130-150 m kauguselt ning autojuhile jääb sel juhul piisavalt aega, et sõitu aeglustada ja mööduda jalakäijast ohutult!

Kelgu ja suusarajad olgu sõiduteest kaugemal!
Kui märkate ise või Teie laps teab ohtlikku sõiduteel lõppevat liukohta, siis palume sellest teada anda telefonil 611 93 94 või 612 56 59. Linn on suur ja kindlasti ei tea Põhja Politseiprefektuuri liiklusjärelevalve osakonna konstaablid kõiki ohtlikke kohti, milledel silma peal hoida!

Ilusat ja ohutut talve- jätku soovivad

Eve-Mai Valdna
Põhja Regionaalne Maanteeamet
Liikluskorralduse ja –ohutuse osakond
611 93 94/ 50 78 232 eve-mai.valdna@pohja.mnt.ee

Liina Soodla
Põhja Politseiprefektuur
Liiklusjärelevalve osakond
612 56 59 liina.soodla@pohja.pol.ee  

›› Vaata kõiki uudiseid | ›› Vaata arhiivi