• Uudised
Kutse valimiseelsele debatile!
15.02.2007

EMSL kutsub kõiki Eesti kodanikuühiskonna ja vabaühenduste arengust huvitatuid valimiseelsele debatile esmaspäeval, 26. veebruaril kella 16-19 Tallinna Ülikoolis.

Olukord on pinev ning oma hääle kuuldavaks tegemine erakordselt vajalik. Vabaühendused on välja käinud oma ootused uuele Riigikogule ja valitsusele (www.ngo.ee/manifest). Riigikogu otsustas viimasel hetkel ära jätta traditsioonilise kodanikuühiskonna arengu arutelu parlamendis riiklikult tähtsa küsimusena - kas seetõttu, et enne valimisi ei oldaks asjalikuks aruteluks suutelised või siis ei soovita oma tehtu ja tegemata jäänu hindamist (www.ngo.ee/12229)? Millisena näevad kodanikuühiskonna arengut erakondade programmid ning kuidas suhtuda lubatavasse seni tehtu taustal? Otsime neile küsimustele vastused ja kujundame oma seisukohad.

Alustuseks anname ülevaate, mida plaanisime rääkida ärajäänud arutelul Riigikogus. Seejärel toimub erakondade esindajate debatt, kus osalevad Jaak Aaviksoo (IRL), Reformierakond (esineja täpsustub lähipäevil), Keskerakond (esineja täpsustub lähipäevil, Eiki Nestor (SDE), Toomas Trapido (Rohelised), Rahvaliit (esineja täpsustub lähipäevil).

Modereerib Kaarel Tarand (Sirbi peatoimetaja). Pärast debatti vahetame aga seniste esinejatega kohad ning arutame debati vaatlejate ja saali osalusel, mida kuuldust arvata. Vaatlejateks on Juhan Kivirähk, Daniel Vaarik (Hill and Knowlton) ja Urmo Kübar (EMSL).

Lähem info ja registreerimine: www.ngo.ee/manifest. Registreerimine võtab ühe minuti, palume seda kindlasti teha, et oskaksime arvestada ruumi suuruse valikul. Kes vajab kaugemalt Tallinnasse tulemiseks sõidukulude katmist, andku palun sellestki registreerimisankeedis teada (peame silmas eelkõige bussi- või rongipileti kompenseerimist või bensiinikulu, kui tulijaid on autotäis).

Kohtumiseni 26. veebruaril Tallinna Ülikoolis!

Marit Otsing

Manifesti projekti juht
EMSL
630 9630 | 5117327
marit@ngo.ee | www.ngo.ee

›› Vaata kõiki uudiseid | ›› Vaata arhiivi