• Uudised
Eesti Naabrivalve jagab kogemusi Kõrgõstanis
14.05.2007

18-28. maini viibib OSCE kutsel Kõrgõstani pealinnas Biškekis Eesti Naabrivalve juhatuse liige Tarmo Vaik, et tutvustada seal naabrivalve kogemusi Eestis.

Plaanis on kohtumised OSCE, siseministeeriumi, linnavalitsuse ja politsei esindajatega. Samuti korraldatakse mitmeid koolitusi kohalike MTÜde ja korteriühistute esindajatele ning huvitatud linnaelanikele.

Kuna kohalike elanike ja politsei vahel ei valitse väga usalduslik suhe, tuleb teha väga palju tööd, et ühiselt tegutsedes suuta turvalisust parandada.

Eelinfo põhjal võib öelda, et olukord on sarnane üheksakümnendate keskpaiga Eestiga, seetõttu on naabrivalve käivitamine ühelt poolt suureks väljakutseks, teiselt poolt huvitavaks kogemuseks.

Ka Eestis tuli naabrivalve algusaastatel esmalt taastada elanike usaldus oma naabrite ja politsei vastu ning alles seejärel saavutas naabrivalve liikumine oma tänase tuntuse.

Eesti on teadaolevalt ainuke Ida-Euroopa riik, kus naabrivalve on niivõrd laialdaselt levinud. Eestis on tänaseks loodud juba üle 330 naabrivalve piirkonna, kuhu kuulub pea 9000 majapidamist.

Lähem informatsioon

Tarmo Vaik
Tel. 5344 6710

›› Vaata kõiki uudiseid | ›› Vaata arhiivi