• Uudised
Kesklinnas tegutseb 46 naabrivalve sektorit
18.05.2007

Eile, 17. mail alustas Tallinna kesklinnas tegevust uus naabrivalve sektor - Liivaoja 12. Seekordne on järjekorras juba 46.

"Naabrivalve piirkondade lisandumine on täiendav võimalus meie linnas korra tagamiseks ning iga uus sektor loob meile aina enam turvatunnet," kommenteeris uue naabrivalve sektori loomist Tallinna Kesklinna vanem Marek Jürgenson.

"46 sektorit kesklinnas näitab, et meie linnaosas on palju ettevõtlike inimesi, kes hindavad ka oma naabrite heaolu ja turvatunnet," lisas Jürgenson.

Uue Naabrivalve sektori esindajate sõnul on neil tulnud tegemist teha pisivargustega, mis paljuski võib tuleneda sellest, et kõik maja elanikud ei tunne üksteist ning seetõttu satub võõraid inimesi majja. Sektori moodustamine on lisaks turvalisuse kasvule ka hea võimalus oma majanaabritega näost näkku kohtuda.

Naabrivalve sektori moodustamiseks tuleb ühendust võtta MTÜ Eesti Naabrivalvega, kelle esindaja laekunud soovi korral uue sektori inimestega kohtub ja neile naabrivalve võimalusi tutvustab. Kui uue naabrivalve sektorit moodustada soovivad inimesed on oma otsuse teinud, siis tuleb sõlmida viie-poolne leping, kuhu on kaasatud linnaosa valitsus, politsei, munitsipaalpolitsei, MTÜ Eesti Naabrivalve ja uue naabrivalve sektori esindajad. Lepingu allkirjastamisel vahetatakse vastastikku kontakte, et edaspidine koostöö võimalikult operatiivselt toimiks.

"Ühest küljest on naabrivalve sektori moodustamine oluline lisa turvalisuse tagamiseks ja koostöö valmiduseks korrakaitseorganitega, teisalt aga ka tänava või maja elanike lisa turvatunde tekitamiseks," kommenteeris naabrivalve programmi olulisust MTÜ Eesti Naabrivalve esindaja Anne-Lii Rello. Ligi 70% viimases naabrivalve uuringus osalenutest vastasid, et nende turvatunne on tänu naabrivalve sektori moodustamisele kasvanud.

Aitel Käpp
Tallinna Kesklinna Valitsus
Avalike suehet nõunik
6457 229
50 86 478

›› Vaata kõiki uudiseid | ›› Vaata arhiivi