• Uudised
Rakveres tuleb ohutusmess “Väärtusta elu”
04.06.2007

Lääne-Viru maavalitsus ja Rakvere linnavalitsus korraldavad ohutusmessi “Väärtusta elu” kolmapäeval, 6. juunil kella 15-20 Rakvere spordikeskuses.

Ohutusmessi eesmärk on teavitada inimesi oma kodu, maja ja piirkonna turvalisemaks muutmise võimalustest ja vahenditest, tutvustada korrakaitse- ja päästeteenistusi ning nende tegevusi (politsei- ja päästeteenistust, munitsipaalpolitseid, Kaitseliitu, häirekeskust jt), turvateenistust ja vajalikke vahendeid pakkuvaid ettevõtjaid (turva-, lukustus- jt ettevõtted) ning inimeste omaabi võimalusi (naabrivalve, esma- ja ohvriabi).

Väga paljud surmad, vigastused ja õnnetused jääksid olemata, kui teaksime kindlamalt, kuidas ohutumalt ja vastutustundlikumalt käituda lähedaste, kolleegide ja keskkonna suhtes.

“Turvatunnet ei taga tuletõrjeauto, mis sõidab õnnetuspaika tagajärgedega võitlema. Ohutus- ja turvatunnet suurendavad igapäevased pisiasjad: suitsuandur, kinnitatud turvavöö, kiivri jm turvavahendite kasutamine, lapse turvatool jne ning neid saame me ise endale pakkuda,” ütles messi päevajuht Ida-Eesti päästekeskuse järelevalveteenistuse juht Maido Nõlvak. “Messi üks eesmärke ongi aidata inimestele näidata ja teadvustada, kuidas nad saavad väärtustada oma ja teiste elu,” lisas ta.

Messile on registreerinud 25 eksponenti.

Ohutusmessil saavad huvilised näha, kuidas päästjad kustutavad kööginurgas põlema läinud pliiti ja demonstreerivad tulesõul mitmesuguseid tulekustutusvahendeid.

Julgestusteenistuse spetsialistid näitavad turvamist videokaamera abil, Rovico Büroo OÜ toob messile nn rulluva auto, Palermo spordiklubi demonstreerib enesekaitsevõtteid, spordihalli kohvikunurgas saab vaadata teemakohaseid videoklippe.

Põnevust ja silmale vaatamist pakuvad Järva-Jaani tuletõrjemuuseumi etendus “Tuli lahti”, esteetika- ja tantsukooli tüdrukud ning Vajangu noorteühingu etendus “Punane kukk ei kire tulles”, meeleolu loob Rakvere linnaorkester. Kohal on Lõvi Leo ja Nublu. Päeva juhib Maido Nõlvak.

Messi ajal kehtivad messihinnad.

Mess algab osalejate paraadiga läbi linna umbes 14.30 paiku.

“Messil kaasatakse ohutustegevusse ka messi külastajad. Mida see täpselt endast kujutab, jäägu esialgu saladuseks,” ütles messi üks korraldajaid Lääne-Viru maavalitsuse tervisedenduse spetsialist Olga Boitsov.

Ohutusmess on mõeldud kogupereüritusena ja sissepääs on tasuta. (VT)

›› Vaata kõiki uudiseid | ›› Vaata arhiivi